Slováci spoznali súpera v Davis Cupe: Pre náš tím už nemohol dopadnúť žreb horšie

Na snímke slovenskí tenisti vpravo Lukáš Klein, vľavo Igor Zelenay a uprostred nehrajúci kapitán Tibor Tóth Na snímke slovenskí tenisti vpravo Lukáš Klein, vľavo Igor Zelenay a uprostred nehrajúci kapitán Tibor Tóth Zdroj: TASR/Martin Baumann

LONDÝN - Slovenskí tenisti sa v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára predstavia v Grécku, ktorého lídrom je finalista Australian Open Stefanos Tsitsipas. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v londýnskej centrále ITF. Hrať sa bude +5.-16. alebo 16.-17. septembra.

Víťaz zápasu zabojuje v roku 2024 v kvalifikácii o postup na finálový turnaj.

Slovensko bolo pri žrebe nasadené a okrem Grécka ešte mohlo naraziť na Bosnu a Hercegovinu, Bulharsko, Taiwan, Dánsko, Izrael, Litvu, Peru, Portugalsko, Turecko, Ukrajinu alebo Uzbekistan.

Slováci počas uplynulého víkendu po štvrtý raz za sebou neuspeli v kvalifikácii o finálový turnaj, keď na harde v Groningene prehrali s domácim Holandskom 0:4.  

Tótha výsledok žrebu príliš nepotešil

Slovenského kapitána Tibora Tótha výsledok žrebu príliš nepotešil. "Gréci vonku sú silní súperi. Majú vo svojom strede skvelého singlistu Tsitsipasa, ktorý hráva aj štvorhry. Budeme sa musieť na tento zápas veľmi dobre pripraviť. Škoda, že nenastúpime doma, ale veľa rokov sme hrali pred našimi fanúšikmi, takže sa to dalo čakať.

Dúfam, že všetci naši hráči budú zdraví a že nastúpime v najsilnejšom zložení. V uplynulých zápasoch sa nám nevyhli choroby a zranenia, verím, že v Grécku budú všetci k dispozícii v plnej sile. Pokúsime sa zvíťaziť," povedal Tóth pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

Slovenskí tenisti Lukáš Klein Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Gréci zdolali v baráži v Aténach Ekvádor 3:1. Tsitsipas vyhral obe dvojhry. Tretí bod pridal v singli Aristotelis Thanos. "V Aténach padol rekord v návštevnosti, zápasy sledovalo až 12.400 divákov. Aj to svedčí o tom, že počas septembrového stretnutia môžeme očakávať búrlivú atmosféru," dodal šéf slovenskej lavičky.

"Je to veľmi ťažký žreb. Našich hráčov čaká konfrontácia so Stefanosom Tsitsipasom, ktorý je momentálne svetovou trojkou. Veľmi dôležitú úlohu zohrá štvorhra, bod z debla môže byť kľúčový. Bude to atraktívny zápas. Predpokladám, že Gréci si zvolia hard, hoci Tsitsipas vie hrať dobre na všetkých povrchoch," uviedol generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

Najlepší slovenský singlista Alex Molčan sa teší na atmosféru v Grécku a verí v úspešný výsledok. "Nie je to jednoduchý súper. Gréci majú Tsitsipasa, ktorý dokáže uhrať body. Myslím si však, že celkovo máme lepší tím a vyrovnanejších hráčov. Budeme makať, na zápas v super atmosfére sa tešíme. Urobíme všetko pre to, aby sme sa zachránili a v roku 2024 opäť hrali kvalifikáciu o postup na finálový turnaj," zdôraznil pre stz.sk.

Žreb 1. svetovej skupiny Davisovho pohára:

Bosna a Hercegovina - Nemecko, Bulharsko - Kazachstan, Belgicko - Uzbekistan, Argentína - Litva, Ukrajina - Kolumbia, Maďarsko - Turecko, Izrael - Japonsko, Rakúsko - Portugalsko, Grécko - SLOVENSKO, Peru - Nórsko, Rumunsko - Taiwan, Dánsko - Brazília  

Viac o téme: Grécko Slovensko Davisov pohár Stefanos Tsitsipas
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy