VIDEO Weiss otvorene o zmenách v kádri Slovana: Mrzí ho odchod jediného hráča

Tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. Tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Futbalový Slovan Bratislava neprišiel cez zimu podľa trénera Vladimíra Weissa st. o veľa kľúčových hráčov. Za jedinú výraznejšiu stratu zo svojho užšieho výberu označil obrancu Myentyho Abenu, ktorý prestúpil do Ferencvárosu Budapešť.

"Belasí" odštartujú jarnú časť Fortuna ligy nedeľným šlágrom v Dunajskej Strede, ktorá im môže vziať vedenie v tabuľke. V marci absolvujú aj osemfinále Európskej konferenčnej ligy (EKL).

"Aj keď sa zdá, že odišlo veľa hráčov, z užšej zostavy to bol len Abena. Rozhodli sme sa vytvoriť v tíme zdravú konkurenciu a tak prišli Maudo Jarjue a hrotový útočník Malik Abubakari," uviedol na tlačovej konferencii v Bratislave tréner Weiss st. Abubakari skóroval hneď vo svojom prvom zápase za "belasých" - otvoril skóre v utorňajšom pohárovom stretnutí na pôde Banskej Bystrice a prispel k triumfu svojho tímu 2:1.

"Je to rýchlostný typ futbalistu, na hrote má dobrý pohyb," povedal Weiss na adresu novej posily. Z jesennej súpisky vypadlo celkom sedem mien, okrem Abenu to boli stredopoliari David Hrnčár, Ibrahim Rabiu, Alen Mustafič a útočníci Žan Medved, Eric Ramirez a Ivan Šaponjič. Na štýle tímu to však nič nezmenilo ani podľa obrancu Vernona De Marca, ktorý sa teší na šláger v Dunajskej Strede:

"Býva tam výborná atmosféra, rovnako ako na Tehelnom poli. Zápas budú určite sprevádzať emócie, my vieme, že sme silní a napriek odchodom sa náš štýl nezmenil."

Slovan prezimoval na prvom mieste s trojbodovým náskokom pred DAC. Hráči sa pripravovali na Pasienkoch a absolvovali štyri prípravné zápasy, dva z toho v Rakúsku. "Zimná príprava nie je nikdy ideálna, rozhodli sme sa zostať doma a vyšlo nám to dobre. Na Pasienkoch máme dobrú umelú trávu a boli sme aj na krátkom zájazde v Rakúsku, kde sme odohrali dva dobré prípravné zápasy. Pomohol nám aj pohárový duel v Banskej Bystrici," povedal Weiss st.

Súpera spod Urpína privíta jeho tím v ligovom zápase budúcu sobotu, pričom do stretnutia by mohol zasiahnuť aj Tigran Barseghjan. Ten nehral pre zlomeninu nohy od októbra.

Slovan čaká v marci osemfinálový dvojzápas EKL a svojho súpera spozná po žrebe, ktorý je na programe 24. februára. "Na žreb sa ešte vôbec nesústredím, verím, že štadión bude vypredaný. Teraz ma zaujíma koniec základnej časti, všetky zápasy sú náročné, pretože proti Slovanu ukazuje každý maximum," povedal k európskej súťaži kormidelník. Stretnutie úradujúceho majstra na ihrisku DAC je na programe v nedeľu o 17.30 h.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Fortuna liga Vladimír Weiss st.
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Jakub Popelka
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy