Šestnáska nezvládla zápas so Švajčiarskom: Prehru vstrebávame ťažko

Hokejisti slovenskej šestnástkyHokejisti slovenskej šestnástky Zdroj: hockeyslovakia.sk

RIGA - Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov prehrala vo svojom prvom zápase na turnaji v lotyšskej Rige so Švajčiarskom 2:4.

Zverenci trénera Ivana Králika odohrajú na podujatí ešte dva zápasy - v piatok od 19.30 h nastúpia proti lotyšskej šestnástke, v sobotu od 13.00 proti domácemu výberu do 17 rokov.

Turnaj hráčov do 16 rokov v Rige:

Švajčiarsko – Slovensko 4:2 (0:1, 0:0, 4:1)
Góly: 43. Schenk (Kneubuhler, Meier), 44. Etter (Dandois), 55. Cuesta (Blaha) – 8. Grečmal.Rozhodovali: Jučers – Mencis, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 115 divákov.

zostava SR 16: Hájek – Dravecký, Vajko, Rusznyak, Kalman, Kohút, Grečmal, Uhlík, Fülöp – Tomík, Svrček, Chovan – Saloň, Čunderlík, Dubravík – Mišiak, Chrenko, Slovák – Hukel, Stas, Bórik

Hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Ivan Králik, tréner SR 16: "Prehru vstrebávame ťažko. Po dvoch tretinách malo byť rozhodnuté, mohli sme viesť aj 5:0. Mali sme neskutočne veľa streleckých a gólových príležitostí, len sme ich nepremenili. Na začiatku tretej tretiny sme urobili zopár chybičiek, Švajčiari dali góly a bolo ťažké duel zvrátiť.

Doplatili sme na nepremenené šance. Z herného hľadiska môžeme byť spokojní s prvými dvoma tretinami. V nich sme robili, čo trénujeme. V tretej sme začali vymýšľať svoje veci a takto do dopadlo."

Viac o téme: Slovensko Švajčiarsko U16