VIDEO Slováci nenašli recept na Nemcov ani v odvete: V Košiciach sme sa zmohli na jediný gól

Na snímke vľavo brankár Slovenska Eugen Rabčan, vpravo hráč Nemecka Joshua SamanskiNa snímke vľavo brankár Slovenska Eugen Rabčan, vpravo hráč Nemecka Joshua Samanski Zdroj: TASR – František Iván

KOŠICE - Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali vo štvrtkovom prípravnom zápase s Nemeckom 1:3. V košickej Steel aréne skóroval z domácich reprezentantov iba Viliam Čacho.

Slováci neodplatili súperovi prehru 2:3 po nájazdoch v stredajšom dueli v Michalovciach. V bránke Slovenska debutoval Eugen Rabčan, ktorý prvýkrát inkasoval v 27. minúte. Ešte v druhej tretine vyrovnal Čacho, no Nemci dvoma tečovaným strelami v tretej časti rozhodli o svojom víťazstve.

prípravný zápas:

Slovensko - Nemecko 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 35. Čacho (Kollár, Ivan) - 27. Schinko (Sennhenn), 42. Eder (Wohlgemuth, Rossmy), 48. Krauss (Fleischer). Rozhodovali: Korba, Štefik - Bogdaň, Durmis, vylúčení: 3:6 na 2 min., navyše Eder (Nem.) 5 min. + DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 7532 divákov. Zmeny: 29. Tiefensse namiesto Bugla (Nem.)

Slovensko: Rabčan - Mudrák, Ivan, Bučko, Golian, Grman, Funtek, Ligas, Romaňák - Faško-Rudáš, Kollár, Jedlička - Fominych, Baláž, Jendek - Lukošik, Roman, Sýkora - Marcinek, Čacho, Hrehorčák

Nemecko: Bugl (29. Tiefensse) - Zimmermann, Szuber, Zitterbart, Mik, Wirt, Ugbekile, Pilu, Sennhenn - Jentzsch, Wohlgemuth, Schinko - Eder, Blank, Ehl - Soramies, Samanski, Rossmy - Fleischer, Leonhardt, Lobach

Vyše sedemtisíc divákov videlo od úvodu hokej s viacerými gólovými príležitosťami a pozorne chytajúcimi brankármi. Reprezentačný debutant Rabčan sa prvýkrát zaskvel v 4. minúte po šanci osamoteného Samanskiho. Slováci odpovedali príležitosťami Lukošika aj Sýkoru.

Najväčšiu šancu Slovákov na skórovanie v prvej tretine nevyužil Faško-Rudáš po spolupráci s Jedličkom, na opačnej strane nezmenil bezgólové skóre ani Ugbekile, ktorého šancu zmaril pohotový Rabčan.

Na snímke vpravo útočník Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/František Iván

Slováci si do druhej tretiny preniesli presilovku, ktorú nevyužili a neskórovali ani po šanci osamoteného Jendeka, ktorý zblízka neprekonal Bugla. V 27. minúte spravili domáci reprezentanti sériu chýb v obrannom pásme, Rabčan viaceré napravil, no na strelu nepokrytého Schinka nedosiahol. Nemci v polovici druhej tretiny vystriedali brankárov, Bugla nahradil Tiefensee. Ten sa v 35. minúte najskôr zaskvel pri šanciach Faška-Rudáša aj Jedličku.

V pokračujúcej presilovke Slovákov sa Kollár dostal k strele bez prípravy, ktorá mu nevyšla, následne v podobnej situácii naznačil ďalšiu strelu, no puk prihral Čachovi a ten pohotovo vyrovnal - 1:1. Nemci si v záverečných sekundách druhej časti vytvorili nádejnú príležitosť, ale Rabčan opäť podržal Slovákov.

Úvod tretej časti priniesol šance Lukošika a Jentzscha a v 42. minúte išli Nemci druhýkrát do vedenia. Vyplatilo sa im clonenie pred bránkou, keď Eder v presilovke tečoval strelu Rossmyho - 1:2. O sedem minút Nemci skórovali po ďalšom teči. Ich ofenzívnu akciu zakončil nepokrytý Krauss - 1:3.

Slováci sa v ďalšom priebehu snažili o kontaktný gól, ale proti organizovanej hre súpera sa ťažko presadzovali. V závere sa dostali aj k hre bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo. Záver priniesol nepríjemný moment, keď Eder kolenom fauloval Jedličku.

Hlas po zápase:

Craig Ramsay, tréner SR: "Väčšiu časť zápasu sme hrali rýchlo, tvrdo, snažili sme sa eliminovať súpera. Mladí hráči ukázali veľa dobrých momentov. Pozitívnymi stránkami našej hry boli najmä rýchlosť a bojovnosť. Zákrok na Jedličku v závere zápasu bol zbytočný, nebol naň dôvod. Dúfam, že obaja hráči, Maroš aj Daniil Fominych, budú v poriadku. Nemci mali tiež mladý tím, ale ukázali veľkú kvalitu."

Viac o téme: Nemecko Slovensko Viliam Čacho Craig Ramsay