VIDEO Ronaldo sa v Saudskej Arábii utrhol z reťaze: Štyrtmi gólmi zostrelil Al Wehdu

Cristiano Ronaldo a jeho gólové oslavyCristiano Ronaldo a jeho gólové oslavy Zdroj: TASR/AP/Hussein Malla

RIJÁD - Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo sa vo štvrtkovom zápase najvyššej súťaže v Saudskej Arábii blysol štyrmi presnými zásahmi, ktorými zariadil triumf Al-Nassr nad Al Wehda 4:0.

Tridsaťosemročný útočník súčasne pokoril métu 500 ligových gólov v kariére. Ronaldo už mal na konte jeden gól v tamojšej lige, presadil sa v predošlom kole proti Al-Fateh (2:2). Štvrtkový duel proti tímu z dolnej časti tabuľky priniesol jeho gólovú explóziu.

Dvakrát skóroval v prvom polčase, v 51. minúte skompletizoval z jedenástky hetrik a o desať minút neskôr uzavrel skóre. Al-Nassr sa vrátil na čelo tabuľky o skóre pred Al-Shabab, ktorý odohral o zápas viac.

Ronaldo sa po odchode z Manchestru United dohodol s klubom z Rijádu na lukratívnej dvaapolročnej zmluve, v tíme plní funkciu kapitána. Pred príchodom do Saudskej Arábie mal na konte 498 presných ligových zásahov - 311 za Real Madrid, 103 za Manchester United, 81 za Juventus Turín a 3 za Sporting Lisabon.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Al-Nassr