Nikdy sa nevzdávajte: Príbeh českého futbalistu je dôkaz, že bojovať sa oplatí

Tomáš Necid Tomáš Necid Zdroj: Profimedia

PRAHA - Útočník Tomáš Necid sa po ročnej pauze zavinenej zranením kolena vracia k futbalu. Bohemians Praha 1905 dnes na twitteri oznámili, že bývalý český reprezentant sa po operácii plne zotavil a podpísal s klubom zmluvu do konca sezóny.

Necid sa zranil vlani vo februári na tréningu a musel podstúpiť ďalší chirurgický zákrok. Dve operácie skríženého väzu absolvoval už v rokoch 2011 a 2012 počas angažmánu v CSKA Moskva.

"Dohodli sme sa, že sa najskôr plne uzdravím, než podpíšem novú zmluvu. Vážim si túto trpezlivosť klubu a chcem mu ju oplatiť výkonmi na ihrisku," uviedol Necid na klubovom webe.

V českej lige, v ktorej hral aj za Slaviu a Jablonec, má tridsaťtriročný Necid bilanciu 117 zápasov a 31 gólov. V zahraničnej nastupoval aj za PAOK Solún, Zwolle, Bursaspor, Légiu Varšava a Haag. V súčasnosti mu chýba 11 gólov na vstup do Klubu ligových kanonierov časopisu Gól s aspoň 100 gólmi z najvyšších súťaží.

"Veľa kvalitných a skúsených deviatok k dispozícii nemáme. Tomáš má navyše obrovské skúsenosti z popredných zahraničných líg i reprezentácie. Je to typ útočníka, ktorý dokáže hrať chrbtom k bráne a podržať loptu vo vápne. Aj jeho výška je výhodou. Som rád, že hráča ako on mám v kádri k dispozícii," povedal tréner Bohemians Jaroslav Veselý.

"Na svojom návrate pracoval usilovne a cieľavedome a od začiatku sezóny až doteraz pôsobil v Bohemke úplne zadarmo. Aj to ukazuje, že mu na Bohemke záleží a ja mu verím, že jej to oplatí na ihrisku," dodal kouč štvrtého tímu ligovej tabuľky.

Viac o téme: Tomáš Necid Bohemians Praha 1905
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Bohemians Praha 1905
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy