Ďalšia dráma hokejových mladíkov: Aj druhý duel sedemnástky s Nemeckom rozhodlo až predĺženie

Sedemnástka vyhrala aj druhý prípravný duel s Nemeckom po predĺženíSedemnástka vyhrala aj druhý prípravný duel s Nemeckom po predĺžení Zdroj: SZĽH/Jäzva

DEGGENDORF - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 17 rokov zvíťazili aj v piatkovom prípravnom zápase v nemeckom Deggendorfe.

Vo štvrtok rozhodol o triumfe nad domácimi hráčmi 5:4 v predĺžení Pavol Prokopovič, v piatok rozlúskol bezgólový duel v extra čase Tomáš Šlank. Čisté konto si udržal brankár Patrik Kliment, ktorý kryl všetkých 33 striel súpera. Slováci odohrajú záverečný duel s Nemeckom v sobotu od 11.00 h.

prípravný zápas hráčov do 17 rokov:

Slovensko - Nemecko 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)
Gól: 63. Šlank (Maruna, Liščinský). Rozhodovali: Gawlik, Bredhauer, vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku: 35:33, 121 divákov.

Zostava SR 17: Kliment - Radivojevič, Kupec, Šlank, Ličko, Beluško, Harvánek, Gracák, Fabuš - Maruna, Semančík, Liščinský - Faith, Šatan, Zálešák - Sejna, Prokopovič, Liška - Komendát, Vlčko.

Viac o téme: Slovensko 17 Nemecko 17 Tomáš Šlank Patrik Kliment