Jágr verzus Hossa a ďalší: Súboj legiend Česka a Slovenska v zaplnenej O2 aréne s gólovou nádielkou

Vľavo slovenský hokejista Marián Hossa počas zápasu legiend Česko - SlovenskoVľavo slovenský hokejista Marián Hossa počas zápasu legiend Česko - Slovensko Zdroj: TASR/Michal Runák

PRAHA - Tím legiend Českej republiky zdolal v piatkovom exhibičnom zápase výber legiend Slovenska 6:3. Duel sa uskutočnil pri príležitosti osláv 25. výročia od zisku titulu českých hokejistov na ZOH v Nagane. Zápas v pražskej O2 aréne sledovalo 17.302 divákov.

Český tím viedol ako kapitán jediný aktívny hráč spomedzi účastníkov exhibície Jaromír Jágr. Okrem neho sa predstavili aj víťazi Stanleyho pohára Milan Hejduk či Patrik Eliáš. Najstarším hráčom v domácom výbere bol 58-ročný Petr Klíma, ktorý získal najcennejšiu trofej v zámorskej NHL v sezóne 1989/90.

Najstarší hráč exhibície Petr Galéria fotiek (13) Zdroj: TASR/Michal Runák

Za Slovensko nastúpili člen Siene slávy NHL Marián Hossa, zlatí medailisti z Göteborgu Žigmund Pálffy, Ján Lašák, Michal Handzuš, Ladislav Čierny, Richard Lintner, Peter Pucher, Marek Uram, Rastislav Pavlikovský a Ladislav Nagy. Kapitán bol ďalší držiteľ titulu z roku 2002 Ľubomír Višňovský.

Skóre zápasu otvoril v 11. minúte slovenský útočník Marek Uram. Domáci hokejisti však zásluhou Jágra, Roberta Reichela a Tomáša Vlasáka otočili stav a po prvej tretine viedli 3:1. Niekoľko výborných zákrokov predviedol v úvodnom dejstve český brankár Roman Čechmánek.

Slovenskí hokejisti na začiatku prostrednej časti dokázali znížiť na 3:2, keď sa presadil Marián Hossa. Následne však český tím poslali už do trojgólového vedenia Petr Nedvěd a David Výborný.

Domáci už drámu v záverečnej tretine nepripustili. V 52. minúte zvýšil na 6:2 Hejduk. Záverečné slovo mal Marcel Hossa, ktorý uzavrel stav na konečných 6:3.

Radosť slovenských hokejistov počas Galéria fotiek (13) Zdroj: TASR/Michal Runák

Česko - Slovensko 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
Góly: 13. Jágr (Bednář, Výborný), 15. Reichel (Tlustý), 20. Vlasák (Hlinka), 31. P. Nedvěd (J. Nedvěd, Jágr), 35. Výborný (Jágr, Hlaváč), 52. Hejduk (Tlustý) - 11. Uram (Vaic), 26. Marián Hossa (Nagy), 55. Marcel Hossa (Marián Hossa)

Česko: Čechmánek (31. Salfický) - Nakládal, Krajíček, Procházka, Bednář, J. Nedvěd, Hlaváč - Jágr, P. Nedvěd, Výborný, Eliáš, Hejduk, Klíma, Reichel, Tlustý, J. Hlinka, Varaďa, Moravec

Slovensko: Lašák (31. Križan) - Višňovský, Čierny, Lintner, Podhradský, Sekera, Sekeráš, Jurčina, Majeský - Handzuš, Marián Hossa, Marcel Hossa, Kopecký, Nagy, Pavlikovský, Pucher, Uram, Vaic, Zedník, Pálffy

hlasy po zápase:

Peter Pucher, útočník SR: "Už máme svoj vek, nemohli sme sa naháňať, ale Česi boli výborne pripravení. Videli sa, ukázali niekoľko pekných akcií. Ale aj my sme niečo ukázali. Som veľmi rád, že bolo vypredané, bola to skvelá šou. Bola to pre mňa česť zahrať si s takýmito hráčmi. Chceli sme vyhrať, ale nedali sme šance. Ale o to v tomto zápase nešlo."

David Moravec, útočník ČR: "Dobre to dopadlo, krv netiekla. Ale nešlo o výsledok, išlo o radosť. Máme v sebe rivalitu, niekedy si na to spomenieme, nechceli sme prehrať. Videli sme sa po dlhšom čase, bolo to fajn."

Roman Čechmánek, brankár ČR: "Pred zápasom som mal rešpekt pred súperom, od roku 2014 som nechytal, vyhýbal som sa tomu. Som rád, že som neurobil hanbu, a že ma mohla naposledy v hokejovom výstroji vidieť rodina. To pre mňa malo veľký význam."

Marián Hossa, útočník SR: "Bolo to krásne. Je neuveriteľné, že prišlo toľko veľa ľudí, veľmi nás to teší. Fanúšikom patrí obrovská vďaka za to, že namierili cestu do O2 arény a ju vypredali. Raz za čas, keď sú takéto zápasy a dokážu ho vypredať, tak nás staršiu, úspešnú generáciu, to veľmi teší. My im za to veľmi pekne ďakujeme."

Viac o téme: Jaromír Jágr Žigmund Pálffy Marián Hossa Slovensko Česko