VIDEO Obrovské zlyhanie veľkej favoritky: Zjazd žien ovládla prekvapivá víťazka

Talianska lyžiarka Sofia Goggiová, ktorú diskvalifikovali, sleduje zjazd žien na MS vo francúzskom dejisku Courchevel/MeribelTalianska lyžiarka Sofia Goggiová, ktorú diskvalifikovali, sleduje zjazd žien na MS vo francúzskom dejisku Courchevel/Meribel Zdroj: TASR/AP/Marco Trovati

COURCHEVEL/MÉRIBEL - Švajčiarska lyžiarka Jasmine Fluryová sa v sobotu vo francúzskom dejisku Courchevel/Meribel prekvapujúco stala novou majsterkou sveta v zjazde. Dvadsaťdeväťročná pretekárka zdolala o štyri stotiny sekundy Rakúšanku Ninu Ortliebovú a o dvanásť svoju krajanku Corinne Suterovú.

Pre Fluryovú je to premiérové zlato i medaila z vrcholných podujatí, na svojom konte má len jediné víťazstvo vo Svetovom pohári a dve pódiá. V roku 2017 triumfovala v super-G v St. Moritzi a vlani bola druhá v zjazde v Garmisch-Partenkirchene. "Neviem, čo mám povedať, je to niečo úžasné a ešte aj Corinne je bronzová. Je to neuveriteľné a ďakujem všetkým," povedala v cieli víťazka.

Fluryová odštartovala ako druhá a využila chladnejšie podmienky na svahu Roc de Fer. Aj keď nemala na žiadnom sektore najlepší čas, jej plynulá jazda najmä v strednej pasáži s dlhými oblúkmi a terénnymi nerovnosťami slávila úspech.

Švajčiarska lyžiarka Jasmine Fluryová Galéria fotiek (19) Zdroj: TASR/AP/Marco Trovati

Najväčšia favoritka na výhru zlyhala

Ortliebová bola najrýchlejšia v hornej pasáži, no mierne stratila práve v strednej časti a nakoniec zaostala tesne o štyri stotiny. Aj na ďalších miestach bolo poradie vyrovnané a do jednej sekundy sa zmestilo až jedenásť pretekárok.

Švajčiarska lyžiarka Jasmine Fluryová Galéria fotiek (19) Zdroj: TASR/AP/Marco Trovati

Jedna z najväčších favoritiek a líderka poradia disciplíny v SP Sofia Goggiová išla od úvodu agresívne, ale v závere neprešla bránku. Preteky po páde nedokončila ani Američanka Breezy Johnsonová.


výsledky zjazdu na MS (Courchevel):
1. Jasmine Fluryová (Švaj.) 1:28,03 min
2. Nina Ortliebová (Rak.) +0,04 s
3. Corinne Suterová (Švaj.) +0,12
4. Cornelia Hütterová (Rak.) +0,37
4. Mirjam Puchnerová (Rak.) +0,37
5. Ilka Štuhecová (Slovin.) +0,42,
6. Stephanie Venierová (Rak.) +0,57
7. Kira Weidleová (Nem.) +0,61
8. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +0,71
9. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,84

 

 

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Sofia Goggiová Jasmine Fluryová Courchevel/Meribel
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Eurosport
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy