Sedemnástka uspela proti Nemecku aj po tretíkrát: Tentoraz sme rozhodli už v riadnom hracom čase

Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokovSlovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov Zdroj: hockeyslovakia.sk

DEGGENDORF - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 17 rokov zvíťazili aj v treťom a záverečnom prípravnom zápase v nemeckom Deggendorfe.

V sobotu uspeli 3:1 a nadviazali na predchádzajúce dve stretnutia, keď zdolali domácich hráčov vždy po predĺžení 5:4 a 1:0.

Za Slovensko sa presadili Tobias Faith, Richard Komendát a Simon Semančík. Brankár Patrik Kliment chytil 27 striel súpera.

hlas po zápase: /zdroj: hockeyslovakia.sk/
Rastislav Paľov, tréner SR 17: "Posledný zápas po celom reprezentačnom týždni vždy býva ťažký. Chlapci vedia, že pôjdu domov a tešia sa, ale som rád, že k duelu pristúpili zodpovedne a zvládli ho. Mali sme väčší tlak, vyššie nasadenie, dohrávali sme súpera, vyhrávali osobné súboje. Strelili sme tri góly, dostali iba jeden, čo nás teší. Cestujeme domov s víťazstvom, čo je skvelé spolu s informáciou, že sme s Nemcami neprehrali ani jeden z troch tohtotýždňových zápasov."

Sedemnástka vyhrala aj druhý Galéria fotiek (2) Zdroj: SZĽH/Jäzva


prípravný zápas hráčov do 17 rokov:
Nemecko – SLOVENSKO 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Góly: 57. Oswald (Sager, Händel) – 13. Faith (Zálešák), 20. Komendát (Ličko), 29. Semančík (Maruna), vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku: 28:34, 102 divákov.

Zostava SR 17: Kliment – Radivojevič, Kupec, Šlank, Ličko, Harvánek, Beluško, Gracák, Fabuš – Liščinský, Semančík, Maruna – Zálešák, Šatan, Faith – Sejna, Prokopovič, Liška – Vlčko, Plančár, Komendát.

Viac o téme: Nemecko Slovensko Reprezentácia do 17 rokov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy