Fíni úplne roztrhali českú obrannú líniu: Suomi nadelili súperovi až šesť gólov

Fínsky hokejista Juhamatti Aaltonen sa teší po strelení gólu v Fínsky hokejista Juhamatti Aaltonen sa teší po strelení gólu v Zdroj: TASR/AP/Andreas Hillergren/TT News Agency via AP

MALMÖ - Hokejisti Fínska uspeli aj v druhom zápase na Švédskych hokejových hrách. V Malmö zdolali Česko 6:1 a priblížili sa k celkovému triumfu na turnaji.

Fíni v prvom stretnutí zvíťazili v Zürichu nad domácou reprezentáciou 6:5 po predĺžení a  nájazdovom rozstrele. Švédske hokejové hry sú tretí turnaj seriálu Euro Hockey Tour.

Švédi v druhom sobotnom zápase zdolali Švajčiarsko 2:0, keď víťazný gól zaznamenal už v 9. minúte stretnutia Marcus Sörensen. Švédske hokejové hry sú tretí turnaj seriálu Euro Hockey Tour.

Švédske hokejové hry - sumár:
Fínsko - Česko 6:1 (2:0, 4:0, 0:1)
Góly: 12. Matinpalo (Aaltonen), 15. Aaltonen (Sallinen, Kossila), 22. Ruotsalainen (Oksanen, Jääskä), 24. Ruotsalainen (Oksanen), 29. Saarijärvi (Innala, Mattila), 37. Jääskä (Sallinen, Eronen) – 42. Zohorna (Smejkal, Sobotka)

Švédsko - Švajčiarsko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 9. Wallmark (Sörensen, Persson), 57. Lindberg (Sörensen)

Viac o téme: Česko Fínsko Švédske hokejové hry