VIDEO Ružomberok zdolal Michalovce najtesnejším rozdielom, Spartak zvládol úlohu favorita

Na snímke zľava Martin Chrien (Ružomberok) a Filip Vaško (Michalovce) bojujú o loptuNa snímke zľava Martin Chrien (Ružomberok) a Filip Vaško (Michalovce) bojujú o loptu Zdroj: TASR/Ján Krošlák

RUŽOMBEROK - Futbalisti MFK Ružomberok triumfovali v úvodnom zápase jarnej časti Fortuna ligy nad MFK Zemplín Michalovce 1:0.

Domáci boli nebezpečnejší a vypracovali si aj viac šancí. O zisku troch bodov rozhodla 39. minúta, keď po hrúbke brankára Benjamína Szárasa poslal Tomáš Bobček loptu do úplne odkrytej bránky.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Do zápasu chlapci mali dobrý vstup do zápasu. Vytvorili sme si aj tlak. Vedeli sme, že silnou stránkou súpera je pravá strana, na to boli aj chlapci pripravovaní. Niektoré útoky sme však nevedeli tak zachytávať, ako by sme chceli. Som rád, že sa presadil Tomáš Bobček, ktorý mohol dosiahnuť aj hetrik.

No paradoxne, z takej nevinnej lopty za obranu sme dali gól. V druhom polčase sme si už urobili poriadky v obrane a zápas sme si uhrali. Na našom mužstve bolo pozitívne, že bolo vidieť srdiečko. Veľmi sme toto víťazstvo potrebovali.“

Norbert Hrnčár, tréner Michaloviec: „Rozhodli dve veci do prestávky, že sme nedotiahli naše veľmi dobré situácie do zakončenia, resp. do gólu. Tam to bolo dosť situácií, ktoré mali skončiť minimálne strelou na bránu. Lenže vo finálnej fáze sme boli nekvalitní. A potom to bol polovlastný gól, tak by som to nazval.

Sami sme ho ponúkli súperovi. Druhý polčas bol viac – menej o prerušovaná hry, o váľaní sa. Neviem, či čistého času sa hralo desať minút. Samozrejme, chceli sme si niečo odviesť, ale nedali sme gól a inkasovali sme.“

Spartak rozhodol až v úplnom závere

Futbalisti FC Spartak Trnava zvíťazili v úvodnom zápase jarnej časti Fortuna ligy v prechodnom domove MFK Tatran Liptovský Mikuláš v Poprade 2:1.

Na snímke hráč Spartaka Galéria fotiek (27) Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Trnava rozhodla o svojom triumfe v 87. minúte, keď Kristián Koštrna z penalty prekonal brankára Martina Polačka. Hostia zvíťazili už v treťom ligovom stretnutí za sebou a zostali v tabuľke na 3. mieste. Liptovskému Mikulášu patrí posledná 12. priečka so stratou siedmich bodov na Skalicu.

Žilina získala tri body

Hráči MŠK Žilina zvíťazili v úvodnom zápase jarnej časti Fortuna ligy nad MFK Skalica 1:0. V zápase herne dominovali domáci, ale Skalica výborne bránila.

Záhoráci si však pod Dubňom vypili kalich horkosti do dna, pretože striedajúci Jakub Švec najskôr nepremenil obrovskú gólovú šancu a v 88. minúte nešťastne tečoval loptu do vlastnej bránky. Žilina sa tak po zisku posunula na šieste miesto tabuľky.

Na snímke sprava Samuel Galéria fotiek (27)

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina: "Musím povedať, že Skalica bola skvele pripravená, vykryla nám veľa využiteľného priestoru, bolo vidieť, že hostia sa pripravovali na zápas naozaj svedomito. Zápas bol pre nás i pre nich veľmi dôležitý.

Najmä v prvom polčase sme mali veľa možností, aby sme zápas rozbehli lepšie a mohli hrať pokojnejšie. Šance sme však nepremenili, či už Timo Jambor, alebo dvakrát Gidi. U nás bol však výpadok približne od 55. minúty do 85. minúty, kde nás súper výborne pokrýval a tlačil na našu rozohrávku, ktorá potrebuje určitú presnosť a odvahu, ktorá chýbala. Následne mala Skalica obrovskú šancu, ktorú nepremenila a my sme vyhrali šťastným gólom.

Niekedy to tak býva, takéto víťazstvo si musíte nejaký spôsobom zaslúžiť a je otázka, či to bolo za tento zápas, alebo za tú cestu, ktorou ideme. Vyhrali sme, sme za to radi a potrebujeme na to nadviazať v ďalšom zápase."

Pavol Majerník, tréner MFK Skalica: "Očakávali sme, že Žilina bude viac pri lopte, bude silná smerom dopredu. Chceli sme si počkať na naše šance, v závere zápasu sme mali dobrú fázu, kde sme mali obrovskú šancu, ktorú sme nevyužili a následne sme inkasovali, resp. dali sme si vlastný gól.

Mrzí ma to najmä kvôli hráčom, pretože jazdili, makali, nechali na trávniku všetko, ale futbal je aj takýto krutý. Musíme sa pozerať dopredu na ďalšie zápasy, na Liptovský Mikuláš a dobre sa pripraviť, verím, že budeme úspešní."

Podbrezová remizovala na Vione

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble remizovali v úvodnom zápase jarnej časti Fortuna ligy s FK Železiarne Podbrezová 1:1.

Hostia viedli od 9. minúty po góle Reného Paraja, ale domáci v druhom polčase vyrovnali, keď sa presadil Stephano Almeida. Zlaté Moravce sú na 9. mieste v tabuľke, Podbrezovej patrí štvrtá priečka.

Na snímke zľava Matej Galéria fotiek (27) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Ivan Galád, tréner FC ViOn:  "Na úvod musím povedať, že tak dobre ako dnes hrala Podbrezová v prvom poľčase tak počas môjho pôsobenia vo Vione tu ešte nikto nehral. Výsledok je spravodlivý aj keď sme mali dve tutovky. V konečnom dôsledku sme zvíťazili všetci, lebo pokiaľ mám informácie, nikto sa nezranil.

Samozrejme, že pre nás nebude ľahké nahradiť Niarchosa , ale verím že sa to podarí. To isté platí aj o súperovi, ktorému odišiel Cobnan. Čo sa týka mladého Faška, videl som ho v Poprade v U15, je to skutočný klenot, ktorý keď bude dobre vedený za tri roky môže jazdiť v bielom mercedese s červenou kožou."

Roman Skuhravý, tréner ŽP Podbrezová: "Som presvedčený, že sme dnes videli vynikajúci zápas na neregulárnom teréne. Som hrdý na svojich hráčov ako hrali v prvom poľčase. Po zmene strán a po prestriedaní sme mali hluchú osemminútovku, kde nás súper prehrával.

V živote som netrénoval takého hráča ako je mladý Faško, ktorý hrá ako skúsený tridsaťročný hráč. Pre mňa je to drahokam s akým môžem pracovať. Dnes bod berieme, zanalyzujeme si to a ideme ďalej."

Fortuna liga - 19. kolo:
MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)
Gól: 39. Bobček. Rozhodcovia: Kružliak – Straka, Zemko. Žlté karty: Madleňák - Vaško, Hrnčár (tréner), Jánošík, 445 divákov

Ružomberok: Ťapaj – Fabiš, J. Maslo, Malý, Madleňák – Zsigmund – Gerec (75. Úradník), Luterán, Chrien (70. Domonkos), Selecký (70. Šefčík) – T. Bobček (82. Boďa).

Michalovce: Száras – Kotula, Majranovič, Volanakis, Ceklič – Njie (77. Žofčák) – Jánošík, Peňa (90. Peňa), Vaško (63. Qose), Slobodník (63. Kanu) – Marcin.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FC Spartak Trnava 1:2 (1:1)
Góly: 24. Jendrišek – 11. Taiwo, 87. Koštrna (z 11 m). Rozhodcovia: Ruc – Pozor, Hrmo. ŽK: Župa – Ofori, Štetina, Takáč (všetci Trnava), 696 divákov.

Liptovský Mikuláš: Polaček – Popovič, Tumma, Bedecs, Župa – Pavišič, Bartoš (81. Steinhübel), Spychka – Jendrišek, Dedič, Gaži (61. Nečas)

Trnava: Takáč – Štetina, Kóša, Twardzik (77. Azevedo) – Koštrna, Savvidis, Oseni (77. Bukata), Procházka (70. Paur), Mikovič – Ofori (90. Iván), Taiwo (70. Ristovski)

MFK Žilina - MFK Skalica 1:0 (0:0)
Gól: 88. J. Švec (vlastný). Rozhodcovia: Smolák – Štofík, Kmec, ŽK: Gidi - Medved, Hurtado, Podhorín, A. Krčík, 532 divákov.

MŠK Žilina: Ľ. Belko - P. Leitner, Stojchevski, Minárik (C) - Kopásek (71. R. Owusu), Gidi, M. Sauer (56. Iľko), Bari - Kaprálik, Jambor, Essomba (71. Krstić)

MFK Skalica: Junas - A. Krčík, Blažek (81. Podhorín), Hurtado, Černek - M. Nagy (C), Mášik (71. Hollý) - Morong (71. J. Švec), Yao, Fábry - Medved (78. Haša)

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FK Železiarne Podbrezová 1:1 (0:1)
Góly: 72. Almeida – 9. Paraj. Rozhodcovia: Glova – Weiss, Vorel. ŽK: Duga, Suľa – Talakov, Grešák. Diváci: 606.

Zlaté Moravce: Lukáč – Suľa, Toml, Šuvalija, Čonka – Duga, Almeida, Ďubek (46. Brenkus), Mondek (60. Demitra), Múdry (46. Sloboda) – Pinte (60. Ikugar)

Podbrezová: Ludha – M. Bartoš, Bakaľa, Grešák – Talakov (46. Kukoľ), Faško (60. Špyrka), Paraj, Bariš – Ďatko (87. Šikula), Kuzma, Pavúk

Viac o téme: Spartak Trnava MFK Tatran Liptovský Mikuláš