Toto má byť výkon majstrovského tímu? Hviezdy PSG dostali poriadnu facku

Hviezda PSG Neymar v zápase proti MonacuHviezda PSG Neymar v zápase proti Monacu Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

MONACO - Futbalisti Paríža St. Germain prehrali v sobotňajšom zápase 23. kola francúzskej Ligue 1 na pôde AS Monaco 1:3.

Dva presné zásahy si na konto pripísal útočník Wissam Ben Yedder, ktorý sa so 14 gólmi dotiahol na najlepšieho strelca súťaže Folarina Baloguna z Reims. Parížania sú napriek prehre na čele neúplnej tabuľky o sedem bodov pred druhým Monakom.

Parížanom tak nevyšla generálka na úvodný osemfinálový zápas Ligy majstrov, ktorý odohrajú v utorok 14. februára doma proti Bayernu Mníchov. V dueli s Monakom im pre zranenia chýbali Lionel Messi i Kylian Mbappé.

Domáci podali presvedčivý výkon

"Kniežatá" v prvom polčase dominovali, čo potvrdil už v štvrtej minúte duelu stredopoliar Aleksandr Golovin. Po prihrávke Ben Yeddera otvoril skóre presnou strelou do ľavého dolného rohu. Hráči PSG sa nevedeli dostať do tempa, obrana viackrát chybovala, čo v 18. minúte využil Ben Yedder, ktorý zvýšil na 2:0.

Útočník Monaca Wissam Ben Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

V 39. minúte našiel parížsky stredopoliar Juan Bernat v pokutovom území osamoteného Warrena Zaireho-Emeryho. Ten nezaváhal a prekonal brankára Alexandra Nubela. Parížania sa však z kontaktného gólu dlho netešili, v nadstavenom čase prvého polčasu upravil na 3:1 opäť Ben Yedder, ktorý sa týmto zásahom dotiahol na Baloguna v tabuľke strelcov.

Druhý polčas gól nepriniesol, hoci sa oba tímy dostali do výraznejších šancí. Monako mohlo viesť s náskokom viac než dvoch gólov, no PSG podržal niekoľkými vynikajúcimi zákrokmi brankár Gianluigi Donnarumma.

Duel medzi Marseille a Clermontom poznačil incident s fanúšikmi

Futbalisti Marseille zvíťazili v zápase 23. kola francúzskej Ligue 1 na pôde Clermontu 2:0. Oba góly hostí strelil čilský reprezentant Alexis Sanchez. Marseille sa po triumfe dostalo na druhé miesto tabuľky, na lídra Paríž St. Germain stráca 5 bodov.

Duel V Clermonte sa začal s takmer 50-minútovým oneskorením po incidentoch mimo štadióna, pri ktorých museli bezpečnostné zložky použiť slzný plyn. Hráči zostali v šatniach, zatiaľ čo zábery ukázali fanúšikov, ako si zakrývajú tváre, keď sa cez štadión Gabriela Montpieda vznášala štipľavá látka. Zápas sa začal až keď sa plyn rozplynul.

Ligue 1 - 23. kolo:
AS Monaco - Paríž Saint-Germain 3:1 (3:1)
Góly: 18. a 45. + 1 Ben Yedder, 4. Golovin - 39. Zaire-Emery

Clermont Foot - Olympique Marseille 0:2 (0:1)
Góly: 44. a 81. Sanchez (prvý z 11 m)

Viac o téme: Neymar Paríž Saint-Germain AS Monaco Wissam Ben Yedder