Slavia zdolala Brno a drží sa na čele tabuľky, Balaj pomohol gólom k víťazstvu Zlína

Filip Balaj (Zlín) padá na zem po zákroku Daniela Trubača z TeplícFilip Balaj (Zlín) padá na zem po zákroku Daniela Trubača z Teplíc Zdroj: Profimedia

PRAHA - Slovenský futbalista Filip Balaj prispel gólom k triumfu Zlína nad Teplicami 2:1 v sobotnom zápase 18. kola najvyššej českej súťaže.

Hráči Baníka Ostrava prehrali doma s Jabloncom 1:2. Slovácko uspelo na ihrisku Liberca 1:0.
Futbalisti Slavie Praha zvíťazili nad Brnom 2:0, prvý tím tabuľky má pred druhou Plzňou náskok štyroch bodov.

Česká liga - 19. kolo:
SK Slavia Praha - FC Zbrojovka Brno 2:0 (0:0)
Góly: 58. Ewerton, 85. van Buren
/I. Schranz (Slavia) nastúpil v 85. minúte/

FC Baník Ostrava - FK Jablonec 1:2 (0:1)
Góly: 90.+3 Plavšič – 29. Hübschman, 83. Sejk
/J. Považanec odohral celý zápas, J. Surovčík (obaja Jablonec) bol len na lavičke náhradníkov/

FC Trinity Zlín - FK Teplice 2:1 (2:0)
Góly: 5. Balaj, 17. Fillo (z 11 m) – 60. Vachoušek
/M. Rakovan a M. Hlinka hrali celý duel, Balaj (všetci Zlín) hral do 84. minúty/

FC Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)
Gól: 90.+3 Mihálik
/Ľ. Tupta hral od 27. minúty, K. Meszáros (obaja Liberec) nastúpil v 80. minúte/

Viac o téme: Slavia Praha Zbrojovka Brno Filip Balaj FC Trinity Zlín