Sklamaný kouč PSG: Hrali sme hrozne! Veľké ospravedlnenie fanúšikom Paríža

Tréner PSG Christophe GaltierTréner PSG Christophe Galtier Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

PARÍŽ - Zraneniami oslabený Paríž St. Germain prehral v sobotňajšom dueli francúzskej Ligue 1 na pôde AS Monaco 1:3.

Parížania si pripísali už tretiu ligovú prehru v tomto roku a ich náskok na čele tabuľky sa pred druhým Olympique Marseille znížil na päť bodov. Brankár PSG Gianluigi Donnarumma sa po prehre ospravedlnil fanúšikom a priznal, že klub má za sebou náročné obdobie.

Všetky góly zápasu padli v prvom polčase. Monako poslal do vedenia už v štvrtej minúte stredopoliar Aleksandr Golovin. V 18. minúte prišiel presný zásah Wissama Ben Yeddera a hoci 16-ročný parížsky stredopoliar Warren Zaire-Emery kontaktným gólom znížil na 1:2, "Kniežatá" svoju dominanciu potvrdili druhým gólom Ben Yeddera. Ten sa so 14 gólmi dotiahol na najlepšieho strelca súťaže Folarina Baloguna z Reims.

Neymar vedie loptu pred Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

Do druhého polčasu zasiahli skúsení hráči ako Sergio Ramos, Achraf Hakimi či Presnel Kimpembe, no ani ich prítomnosť na ihrisku trápiaci sa Paríž nepovzbudila. Práve naopak, Monako mohlo svoj náskok ešte zvýšiť, no PSG podržal niekoľkými vynikajúcimi zákrokmi brankár Gianluigi Donnarumma.

"Naše straty bodov nemožno ospravedlniť. Hrali sme hrozne a chcem sa ospravedlniť fanúšikom. Máme za sebou ťažké obdobie. V utorok nás čaká veľmi dôležitý zápas v Lige majstrov. Čoskoro sa musíme vrátiť na zem a odviesť dobrú prácu. Musíme sa naozaj sústrediť na Bayern," povedal Talian vo videu pre strímovaciu platformu Prime Video.

Messi a Mbappé chýbali

Parížu pre zranenia chýbali najväčšie hviezdy Lionel Messi a Kylian Mbappé, ale aj tvorca hry Marco Verratti, stredopoliar Renato Sanchez či obranca Nordi Mukiele. Niekoľko hráčov tiež ráno pred zápasom trápili žalúdočné problémy, dodala agentúra AFP.

"S hráčmi, ktorých máme práve k dispozícii, musíme robiť, čo sa dá. Je zvláštne to povedať, keď ste v PSG, ale taká je situácia," reagoval tréner Christophe Galtier po zápase.

Zamyslený tréner PSG Christophe Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

Mbappé, najlepší strelec Paríža, vynechá pre zranenie stehna aj úvodný zápas vyraďovacej fázy Ligy majstrov proti Bayernu Mníchov, ktorý je naplánovaný na utorok 14. februára v Parku Princov.

Galtier dúfa, že Messi sa dovtedy zotaví zo svalového zranenia, pre ktoré do Monaka necestoval. Kimpembe, ktorý naposledy štartoval pred minuloročnými majstrovstvami sveta v Katare, vzal na konci duelu do ruky megafón a aj on sa za výkon tímu ospravedlnil fanúšikom.

Paríž do nového roka nevstúpil najlepšie, okrem troch ligových prehier a jednej remízy vypadol aj zo súboja o Francúzsky pohár, keď v osemfinále podľahol Marseille 1:2.

"Ak by som sa teraz neobával, niečo by bolo vážne zle. Máme nabitý program a oslabený káder. Od začiatku sezóny sme inkasovali veľa gólov, musíme znovu nájsť našu rovnováhu v defenzíve. Chápem hnev fanúšikov. Je to oprávnené, ale v týchto ťažkých chvíľach musíme všetci držať spolu," uzavrel Galtier.

Viac o téme: AS Monaco Paríž St. Germain Christophe Galtier