Simonová vybojovala v stíhačke zlato pre Francúzsko: Bátovskú Fialkovú opäť zradila streľba

Julia Simonová sa teší po zisku zlatej medaily v stíhacích pretekoch na majstrovstvách sveta v nemeckom OberhofeJulia Simonová sa teší po zisku zlatej medaily v stíhacích pretekoch na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

OBERHOF - Francúzska biatlonistka Julia Simonová získala zlato v stíhacích pretekoch na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe. V nedeľu spravila iba jednu chybu na strelnici a do cieľa prišla v čase 32:00,8 minúty, o 27 sekúnd pred víťazkou úvodného šprintu Denise Herrmannovou-Wickovou z Nemecka.

Tretia skončila Marte Olsbuová Röiselandová z Nórska so stratou 37,7 s. Slovenka Paulína Bátovská Fialková obsadila s piatimi chybami na strelnici 25. miesto (+3:08,5 min).

Dvadsaťšesťročná Simonová dosiahla premiérové individuálne víťazstvo na vrcholných podujatiach, doteraz mala na konte jedno striebro zo ZOH a dve cenné kovy z MS v mixoch. Stíhačka jej však ide, čo dokazuje vo Svetovom pohári, kde túto disciplínu vyhrala už trikrát.

Neskutočné a šialené

"Bolo to šialené, neuveriteľné, neskutočné. Bola som veľmi koncentrovaná. Pred poslednou streľbou mi tréner povedal, že tretia je ďaleko za mnou, no ja som si povedala, že na tom nezáleží. Chcela som len vyhrať," povedala víťazka.

Herrmannová-Wicková si pripísala už ôsmu medailu zo svetových šampionátov, z toho piatu v individuálnych disciplínach. Do nedeľňajších pretekov odštartovala s náskokom 2,2 sekundy pred Švédkou Hannou Öbergovou a 26,2 s pred jej krajankou Linn Perssonovou.

Na úvodnej ležke minuli jeden terč obe prvé pretekárky a na čelo sa dostal Öbergová s náskokom 5,1 s pred Nemkou. Za nimi išli čistá Perssonová a Simonová. Na druhej položke minula Švédka dva terče a klesla na štvrté miesto, Herrmannová-Wicková sklopila všetkých päť a išla do čela pred Simonovú. Na tretej streľbe však raz minula a zo strelnice vybehli s Francúzkou narovnako. Nemecká pretekárka bola na bežkách o čosi rýchlejšia, ale na poslednej stojke minula dvakrát, kým Simonová len raz a tak z triumfu tešila Francúzka.

Sestrám Fialkovým nevyšla druhá streľba

Do stíhačky sa dostali aj obe sestry Fialkové. Paulína spravila na prvej ležke jednu chybu a priebežne bola 22., bezchybná Ivona figurovala na 37. pozícii. Obom však nevyšla druhá položka, keď si zhodne pripísali tri trestné kolá a pripravili sa o lepšie umiestnenie. Paulína Bátovská Fialková nakoniec skončila s piatimi chybami na 25. priečke a Ivona Fialková so šiestimi na 44. pozícii (+4:40,2 min).

MS v Oberhofe - stíhačka žien: 1. Julia Simonová (Fr.) 32:00,8 min (1), 2. Denise Herrmannová-Wicková (Nem.) +27 s (4), 3. Marte Olsbuová Röiselandová (Nór.) +37,7 s (3), 4. Ingrid Landmark Tandrevoldová (Nór.) +1:00,3 (3), 5. Sophia Schneiderová (Nem.) +1:08,3 (4), 6. Lou Jeanmonnotová (Fr.) +1:08,7 (1), 7. Tereza Voborníková (ČR) +1:12,9 (2), 8. Hanna Kebingerová (Nem.) +1:21,5 (2), 9. Sophie Chauveauová (Fr.) +1:23,6 (3), 10. Linn Perssonová (Švéd.) +1:27,3 (3), ..., 25. Paulína BÁTOVSKÁ FIALKOVÁ +3:08,5 (5), 44. Ivona FIALKOVÁ (obe SR) +4:40,2 (6)

Trio najlepších: Denise Herrmannová-Wicková, Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Ivona Fialková Julia Simonová Paulína Bátovská Fialková
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy