VIDEO Sestry Fialkové po nevydarenej streľbe o bojových podmienkach: Nič som nevidela!

Paulína Bátovská Fialková (25) počas stíhacích pretekovPaulína Bátovská Fialková (25) počas stíhacích pretekov

OBERHOF - Francúzska biatlonistka Julia Simonová získala zlato v stíhacích pretekoch na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe. V nedeľu spravila iba jednu chybu na strelnici a do cieľa prišla v čase 32:00,8 minúty, o 27 sekúnd pred víťazkou úvodného šprintu Denise Herrmannovou-Wickovou z Nemecka. 

Do stíhačky sa dostali aj obe sestry Fialkové. Paulína spravila na prvej ležke jednu chybu a priebežne bola 22., bezchybná Ivona figurovala na 37. pozícii. Obom však nevyšla druhá položka, keď si zhodne pripísali tri trestné kolá a pripravili sa o lepšie umiestnenie. Paulína Bátovská Fialková nakoniec skončila s piatimi chybami na 25. priečke a Ivona Fialková so šiestimi na 44. pozícii (+4:40,2 min).

Nič nevideli

"Na oboch ležkách som nič nevidela. Či padla alebo nepadla rana, som sa riadila hlavne podľa zvuku, čo je dosť neregulárne, ale nedá sa nič robiť. Také boli podmienky. Prvá ešte ako-tak popadala s jednou chybou, no na tej druhej som fakt nič nevidela a tri zostali. Stojky za 1+0 už boli ok. Keďže som sa zosunula dozadu, tam som strieľala už na predných stavoch, kde bola viditeľnosť oveľa lepšia," povedala Bátovská Fialková pre RTVS.

"Mala som vyššie očakávania. Chcela som sa posunúť aspoň do tej tridsiatky, ale bolo to dnes hop alebo trop. Sama som bola prekvapená, že som dala na prvej ležke nulu, lebo som ani nevidela, či strieľam na správny terč. Potom to už bol boj. Ale na trati som sa cítila dobre, to bolo fajn," uviedla Ivona Fialková.

Viac o téme: Ivona Fialková Julia Simonová Paulína Bátovská Fialková
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy