Nezastaviteľný Neapol s Lobotkom senzáciu nepripustil, Rabiot hrdinom Juventusu

Khvicha Kvaratskhelia a jeho gólové oslavyKhvicha Kvaratskhelia a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

RÍM - Futbalisti SSC Neapol so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom zdolali v nedeľnom zápase talianskej Serie A doma US Cremonese 3:0 a na čele tabuľky majú už 16-bodový náskok pred druhým Interom. Milánčania odohrajú svoj duel 22. kola v pondelok, keď sa predstavia na ihrisku Sampdorie Janov (20.45 h).

O góly SSC sa postarali Chviča Kvaracchelija, Victor Osimhen a Eljif Elmas. Najlepší ligový kanonier Osimhen strelil už svoj 17. presný zásah v sezóne. Lobotka hral za domácich do 86. minúty. "Partenopei" nedali súperovi šancu, dosiahli šieste víťazstvo v rade v Serii A.

Khvicha Kvaratskhelia a jeho Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

Rabiot hrdinom Juventusu

V ďalšom stretnutí domáce Udinese remizovalo so Sassuolom 2:2. Monza uspela na trávniku Bologne 1:0, v 25. minúte rozhodol o triumfe nováčika Giulio Donati. Juventus Turín zdolal Fiorentinu 1:0 gólom francúzskeho stredopoliara Adriena Rabiota a poskočil na 9. miesto v tabuľke.