Šláger medzi DAC a Slovanom víťaza nepriniesol: Nemôžeme byť spokojní, keď sme remizovali

Zľava Cesar Rodolfo Blackman Camarena (Dunajská Streda) a Giorgi Čakvetadze (Slovan)Zľava Cesar Rodolfo Blackman Camarena (Dunajská Streda) a Giorgi Čakvetadze (Slovan) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

DUNAJSKÁ STREDA - Šláger 19. kola Fortuna ligy víťaza nepriniesol, Dunajská Streda po obetavom výkone remizovala so Slovanom Bratislava 1:1.

Zápas mal náboj, emócie, góly, vďaka čomu prišli aj karty. Domáci hrali od 40. minúty bez vylúčeného Spyrosa Risvanisa, ktorý videl červenú kartu za stiahnutie Malika Abubakariho. Trénerovi Adriánovi Guľovi pribudli aj ďalšie problémy, keďže ešte v prvom polčase musel striedať zraneného Nikolu Krstoviča a kvôli červenej karte vystriedal kapitána Zsolta Kalmára.

Ukázal, že dobre zapadol do mužstva

"Krstovič dlho netrénoval, nehral ani posledné dva prípravné zápasy, takže sme boli pripravení na to, že Niarchos dostane priestor. Ukázal, že dobre zapadol do mužstva. Pri troche šťastia mohol aj rozhodnúť. Pripravovali sme sa na to, že zmena môže prísť už v prvých minútach, lebo sme vedeli, že Nikola má problémy.

Hlavný tréner FK DAC Galéria fotiek (11) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Čo sa týka striedania Kalmára, nikdy nechcete urobiť to, že stiahnete lídra z ihriska. Teraz som však uprednostnil mužstvo pred týmto rozhodnutím. Kalmárovi som to hneď vysvetlil a určite má dostatok skúseností, aby to pochopil. Mohol som vymeniť ďalších hráčov, ale museli sme to takto vyriešiť. Káčer s Dimunom majú defenzívnejšie úlohy. Nabudúce to možno urobím inak,"vysvetlil tréner Guľa.

Úspech mužstva je na prvom mieste

S názorom trénera súhlasil aj samotný Kalmár: "Bolo to taktické striedanie, lebo sme dostali červenú kartu. Musím to akceptovať. Úspech mužstva je na prvom mieste, až potom môžu prísť úspechy hráčov. Po vystriedaní som bol pri mužstve v šatni, aj v druhom polčase na lavičke, to je moja úloha."

Podľa kapitána Dunajskej Stredy bola remíza zaslúžená: "Po tomto priebehu hry môžeme byť spokojní aj s bodom. Zápas sme začali dobre, dali sme rýchly gól, potom sme sa však stiahli. Prišla červená karta a to zmenilo všetko. Mužstvo však zápas odbojovalo. Hrali sme tak ako sme si povedali, aj keď sme mali o jedného hráča menej.

Brankár Slovana Adrián Chovan Galéria fotiek (11) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Vedeli sme, že Slovan má kvalitné mužstvo. Presing dobre fungoval, v strede sme zatvárali voľné priestory. Neboli sme však dostatočne agresívni a mali sme v hre veľa chýb. Bol to však prvý jarný zápas, takže ideme ďalej. Odstup medzi mužstvami je naďalej trojbodový, do konca súťaže je ešte veľa zápasov."

Kým sa hráči Dunajskej Stredy tešili zo zisku jedného bodu, Slovanisti nemohli byť spokojní. Päťdesiatminútovú početnú výhodu nevyužili.

Šláger medzi DAC a Galéria fotiek (11)

Nemôžeme byť spokojní, keď sme remizovali

"Nemôžeme byť spokojní, keď sme remizovali a súper hral o jedného menej. Mali sme veľa šancí, musíme ich premeniť. Potrebujeme byť viac pokojní na lopte. Veľmi sme chceli a nedopadlo to dobre. Remizovali sme a ideme ďalej. Je to ťažké hrať v Dunajskej Strede," hodnotil po skončení Vernon De Marco.

Strata bodu môže Slovan mrzieť aj preto, lebo v zápase mal územnú aj streleckú prevahu.

"V prvom polčase to bolo vyrovnané, ale v druhom sme dominovali. Nemyslím si, že oni boli lepší. Musíme byť lepší smerom dopredu. Keby sme boli trpezliví na lopte, mohlo to byť lepšie. Dominovali sme, oni sa tlačili do šestnástky. Takto sa ťažko hrá proti súperovi. Dunajská Streda sa vie na nás namotivovať," povedal De Marco.

Viac o téme: SFZ ŠK Slovan Bratislava Fortuna liga FC DAC 1904 Dunajská Streda