VIDEO Slafkovského ochranca opäť ukázal tvrdé päste: Vzápätí prišla nepríjemná správa

Obranca Montrealu Arber Xhekaj a obranca Edmontonu Vincent Desharnais v pästnom súbojiObranca Montrealu Arber Xhekaj a obranca Edmontonu Vincent Desharnais v pästnom súboji Zdroj: Profimedia

MONTREAL - Nebojí sa zhodiť rukavice a zastať sa svojich spoluhráčov. Po príchode do Montrealu dostal prezývku "šerif" a to hlavne preto, lebo chráni svoje územie. Reč je o Arberovi Xhekajovi, ktorý sa v noci na dnes opäť pobil.

V stretnutí proti Edmontonu, v ktorom Canadiens zvíťazili 6:3, sa pustil do pästného súboja s obrancom "olejárov" Vincentom Desharnaisom. K tomu prišlo v druhej tretine, keď urasteného obrancu s českými a albánskymi koreňmi vyprovokoval hosťujúci útočník Evander Kane.

Pred bránkou Habs mu uštedril niekoľko tvrdých kroščekov a mladý, takmer dvojmetrový Xhekaj si rozhodne nenechá brnkať po nose. Okamžite sa zapojil do hromadnej strkanice, z ktorej si vytiahol práve Desharnaisa.

V poriadne tvrdom súboji si obaja hráči vymenili pár "štedrých" úderov. Zaujal najmä presný "hák" prchkého obrancu Canadiens, ktorý Desharnaisa trafil do oblasti tváre. Xhekaj má v tejto sezóne už viac ako 100 trestných minút, čo ho radí na absolútnu špičku najlepšej ligy sveta.

Ďalší zranený hráč

Po pästnej výmene, ktorú fanúšikovia odmenili veľkým potleskom, však fanúšikovia Montrealu spozorneli. Miláčik tribún smeroval k striedačke a ukazoval na svoje rameno. Xhekaj odišiel do útrob Bell Centre a na ľade sa v zápase proti Oilers už neobjavil.

Pre Montreal je to ďalšia nepríjemná správa. Po Slafkovskom, Caufieldovi, Evansovi, Monahanovi a Guhlemu pôjde už o šiesteho zraneného hráča Canadiens. Maródka Montrealu je obrovská, čo sa odrzkadľuje aj na výsledkoch kanadského tímu.

Slafkovský a spol. sa momentálne nachádzajú v spodnej časti tabuľky a sezóna sa zrejme pre nich skončí 14. apríla v poslednom zápase základnej časti, bez akýchkoľvek výhliadok na play-off.

Viac o téme: Edmonton Oilers Montreal Canadiens Arber Xhekaj Vincent Desharnais
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Zdroj: Športky