Vážení, dokedy ešte? Premier League po milióntykrát rieši rasistické urážky

Ivan Toney, útočník BrentforduIvan Toney, útočník Brentfordu Zdroj: SITA/AP/Frank Augstein

LONDÝN - Futbalový útočník Ivan Toney z Brentfordu sa stal na sociálnych sieťach terčom rasistických urážok po tom, čo v sobotňajšom stretnutí gólom zariadil remízu 1:1 s lídrom anglickej ligy Arsenalom. Za hráča sa postavili oba kluby.

"Bezprostredne po zápase proti Arsenalu dostal Ivan Toney záplavu urážlivých a rasistických správ na svoj instagramový účet. Sme znechutení a smutní z toho, že Ivan musí niečomu takému zase čeliť," uviedli v nedeľu predstavitelia Brentfordu. Dvadsaťšesťročný futbalista tmavej pleti bol terčom podobného útoku po októbrovom víťazstve nad Brightonom.

Arsenal uviedol, že sa bude spoločne s Brentfordom snažiť identifikovať vinníkov. "Stojíme za Ivanom Toneym. V Arsenale odsudzujeme všetky formy diskriminácie a zastávame prístup nulovej tolerancie. Podnikneme čo najprísnejšie možné kroky proti všetkým, ktorých dokážeme identifikovať ako odosielateľov nenávistných správ," oznámili zástupcovia" Kanonierov ".

Toney vyrovnal na 1:1 hlavičkou v 74. minúte. Tréner Arsenalu Mikel Arteta po zápase tvrdil, že gól nemal platiť kvôli ofsajdu, a komisia rozhodcov PGMOL v nedeľu uznala, že gól bol uznaný chybne.

Viac o téme: Brentford FC Ivan Toney
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy