VIDEO Prelomil tabu! Český futbalový reprezentant priznal svoju homosexuálnu orientáciu

Český futbalista Jakub JanktoČeský futbalista Jakub Jankto Zdroj: Reprofoto - Twitter/Jakub Jankto

PRAHA - Záložník českého národného tímu a pražskej Sparty Jakub Jankto ako prvý český profesionálny futbalista verejne oznámil, že je homosexuál. Dvadsaťsedemročný stredopoliar zverejnil svoj coming out vo video odkaze na sociálnych sieťach.

"Ako všetci ostatní mám svoje silné stránky, mám svoje slabiny, mám rodinu, mám priateľov. Mám prácu, ktorú robím najlepšie, ako to len viem. Už mnoho rokov, so všetkou vážnosťou, profesionálne a s vášňou," povedal Jankto.

"Ako všetci ostatní, chcem aj ja slobodne žiť svoj život. Bez strachu, bez predsudkov, bez násilia. Ale s láskou. Som homosexuál. A už sa nechcem dlhšie skrývať," uviedol vo videu.

"Jakub Jankto pred časom otvorene prehovoril o svojej sexuálnej orientácii s vedením klubu, trénerom i spoluhráčmi. Všetko ostatné sa týka jeho osobného života. Žiadne ďalšie komentáre. Žiadne ďalšie otázky. Máš našu podporu. Ži svoj život, Jakub," odkázala Sparta.

Jankto túto sezónu hosťuje v letenskom klube zo španielskeho Getafe, ktoré taktiež svojmu hráčovi vyjadrilo podporu. "Veľký rešpekt a bezvýhradná podpora nášmu futbalistovi Jakubovi Janktovi," napísal účastník La Ligy.

Štvrťfinalista predvlaňajšieho Eura sa stal jedným z prvých aktívnych futbalistov na svete, ktorí oznámili homosexuálnu orientáciu. V českom športe v minulosti zverejnili coming out tenistka Martina Navrátilová, snowboardistka Šárka Pančochová alebo dvojnásobná futbalistka roka Lucie Voňková.

Jankto v kariére nastupoval okrem pražských "S" a za Getafe aj v Taliansku za Udine, Sampdoriu Janov a Ascoli. V reprezentácii má na konte 45 štartov, v ktorých strelil štyri góly. Okrem futbalu sa venuje aj ešportu, v ktorom založil profesionálny tím Sampi.

Viac o téme: Jakub Jankto
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Jakub Jankto
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy