VIDEO Návrat kráľa ako z veľkej knihy: Pogačar naštartoval novú sezónu víťazstvom

Slovinský cyklista Tadej PogačarSlovinský cyklista Tadej Pogačar Zdroj: SITA/AP/Gian Mattia D'Alberto/LaPresse

BAEZA - Dvojnásobný víťaz Tour de France Tadej Pogačar začal cyklistickú sezónu víťazne. Po januárovom ochorení, ktoré mu znemožnilo vstúpiť do roku 2023 už skôr, dnes v Španielsku suverénne ovládol jednodňovú klasiku Jaén Paraíso a naladil sa na nadchádzajúci štart v pretekoch Okolo Andalúzie, ktorý sa začne v stredu.

Pogačar, ktorý pred pár dňami zrušil na budúcotýždňový plánovaný štart v Spojených arabských emirátoch, dnes v Španielsku zvíťazil po útoku v závere 178,9 km dlhej trasy.

Nezastavil ho ani defekt na šotolinovej ceste zhruba osem kilometrov pred cieľom a najbližších dvoch prenasledovateľov porazil o 49 sekúnd. Druhý skončil Brit Ben Turner, stupne víťazov skompletizoval Tim Wellens.

Viac o téme: Tadej Pogačar Jaén Paraíso