VIDEO Noc majestátnych výkonov: Dallasu nepomohli ani hviezdy, Lakers bez LeBrona sklonili hlavy

Kyrie Irving a Luka DončičKyrie Irving a Luka Dončič Zdroj: SITA/AP/Tony Gutierrez

DALLAS - Basketbalisti Dallasu prehrali v NBA doma s Minnesotou 121:124.

Nepomohlo im ani 36 bodov nedávnej posily Kyrieho Irvinga, ktorý 26 bodov dal v poslednej štvrtine, čo bol najlepší výkon v záverečnej dvanásťminútovke jeho kariéry. Denver zvíťazil 112:108 nad Miami a vedie Západnú konferenciu už o päť výhier.

Los Angeles Lakers bez LeBrona Jamesa prehrali 115:127 s Portlandom, ktorý ťahal Damian Lillard, autor 40 bodov, vrátane ôsmich trojok. Na 40 bodov dosiahol tiež Jalen Brunson pri výhre New Yorku v derby nad Brooklynom 124:106 a 41 bodov Donovana Mitchella priviedlo Cleveland k výhre 117:109 nad San Antoniom.

Irving prvýkrát od prestupu z Brooklynu nastúpil na domácej palubovke Dallasu, ale dlho sa hľadal. Za polčas dal len štyri body, v tretej štvrtine ich pridal šesť a do poslednej časti išiel Dallas so stratou 16 bodov. Potom ale začal Irving vyčíňať a 26 bodmi za štvrtinu prispel k tomu, že Dallas mal na konci posledný útok na to, aby zrovnal skóre.

Dychberúci záver zápasu v Dallase:

Lenže dobre zafungovala obrana Minnesoty, ktorá nenechala Irvinga vystreliť, rovnako aj Luku Dončiča, a napokon zobrala Dallasu loptu. "Nedostali sme sa k strele, len sme si medzi sebou prihrávali. Ja som sa snažil pripraviť strelu pre neho, on pre mňa, ale obrana bola skvelá," uznal Dončič, autor 33 bodov. Minnesotu ťahal s 32 bodmi Anthony Edwards.

Denver nevstúpil do zápasu dobre a prehrával s Miami už o 11 bodov, ale rýchlo dokázal skóre otočiť najmä vďaka presnej ruke Nikolu Jokiča. Dvojnásobný najužitočnejší hráč súťaže bol dobre bránený, ale kedykoľvek sa dostal k strele, tak ju premenil. Zápas zakončil s 12 úspešnými strelami zo 14 pokusov a 27 bodmi, 12 doskokmi a 8 asistenciami.

"Nikola je skvelý hráč. Robí všetkých okolo seba lepšími. Všetko prestalo byť v poriadku. Sú naozaj ťažko na porazenie a nie sú prvým tímom konferencie len tak, pre nič za nič," povedal hráč Miami Max Strus.

Strelecký pokus hráča Denveru Galéria fotiek (8) Michael Porter Jr. pri strele Zdroj: SITA/AP/Lynne Sladky

Lakers s novými posilami, ale bez LeBrona Jamesa nedokázali, ubrániť perimeter. Portland rozhodol o svojej výhre 23 trojkami, pričom 17 za prvú polovičku je klubový rekord. Z toho osem trojok trafil Lillard. Ten je medzi najlepšími strelcami ligy už na štvrtom mieste s priemerom 31,2 bodu na zápas. Najlepším strelcom Lakers bola s 22 bodmi nedávna posila Malik Beasley.

Charlotte v prestrelke udolalo Atlantu 144:138. LaMelo Ball k tomu prispel 30 bodmi a 15 asistenciami. Český reprezentant Vít Krejčí zápas sledoval len z lavičky Hawks.

Cleveland vyhral po siedmy raz za sebou Proti Spurs viedol už v polčase o 18 bodov, keď Mitchell v prvej polovici trafil 23 zo svojich 41 bodov.

Vynikajúce predstavenie Donovana Mitchella:

10 najúchvatnejších akcií nabitého pondelkového večera:

Výsledky NBA:

CHARLOTTE HORNETS - ATLANTA HAWKS 144:138 (36:27, 38:41, 35:28, 35:42)
Najviac bodov: Ball 30 (15 asistencií), Rozier 29, Hayward 26 - Young 25 (14 asistencií), Capela 22, Hunter 21

CLEVELAND CAVALIERS - SAN ANTONIO SPURS 117:109 (34:19, 31:30, 26:32, 26:28)
Najviac bodov: Mitchell 41, Allen 17, Garland 16 - Johnson 25, Branham 18, Bates-Diop 14

INDIANA PACERS - UTAH JAZZ 117:123 (33:27, 18:26, 37:36, 29:34)
Najviac bodov: Haliburton 30 (12 asistencií), Mathurin 21, Nesmith 19 - Markkanen a Clarkson 29, Olynyk a Sexton 18

PHILADELPHIA 76ERS - HOUSTON ROCKETS 123:104 (32:29, 23:19, 35:30, 33:26)
Najviac bodov: Harden 28 (10 asistencií), Maxey 26, Embiid 23 - Green 29, Martin Jr. 15, Sengun 12

MIAMI HEAT - DENVER NUGGETS 108:112 (36:27, 26:38, 21:24, 25:23)
Najviac bodov: Butler 24 (10 doskokov, 9 asistencií), Strus 23, Adebayo 19 - Jokič 27 (12 doskokov, 8 asistencií), Porter Jr. 17, Brown 16

NEW YORK KNICKS - BROOKLYN NETS 124:106 (32:26, 26:35, 35:22, 31:23)
Najviac bodov: Brunson 40, Hart 27, Randle 18 - Dinwiddie 28, Johnson 14, Claxton 11

CHICAGO BULLS - ORLANDO MAGIC 91:100 (21:25, 23:24, 24:27, 23:24)
Najviac bodov: LaVine 26, DeRozan 19, Vučevič 13 (13 doskokov) - Banchero 22, Fultz 18 (10 doskokov, 9 asistencií), Wagner 18

OKLAHOMA CITY THUNDER - NEW ORLEANS PELICANS 100:103 (25:33, 26:27, 22:16, 27:27)
Najviac bodov: Gilgeous-Alexander 24, Williams 22, Giddey 17 - Ingram 34, Valančiunas a Alvarado 14

DALLAS MAVERICKS - MINNESOTA TIMBERWOLVES 121:124 (23:33, 31:32, 28:35, 39:24)
Najviac bodov: Irving 36, Dončič 33 (12 doskokov), Wood 24 - Edwards 32, Gobert 21 (14 doskokov), McDaniels 19

GOLDEN STATE WARRIORS - WASHINGTON WIZARDS 135:126 (29:39, 42:27, 35:27, 29:33)
Najviac bodov: Wiggins 29, Thompson 27, DiVincenzo 17 - Porzingis 34, Beal 33, Nunn 13

PORTLAND TRAIL BLAZERS - LOS ANGELES LAKERS 127:115 (34:19, 31:27, 36:33, 26:36)
Najviac bodov: Lillard 40, Sharpe 15, Thybulle 14 - Beasley 22, Davis 19 (20 doskokov), Russell 16

Viac o téme: Kyrie Irving Miami Heat Los Angeles Lakers Denver Nuggets Anthony Davis Damian Lillard Portland Trail Blazers Dallas Mavericks Nikola Jokič Luka Dončič Malik Beasley
  • Zdroj: ČTK, Športky