VIDEO Niečo, čo z futbalu pomaly mizne: Škótsky gigant predviedol rešpektuhodný moment fair play!

Glasgow Rangers vs. Partick ThistleGlasgow Rangers vs. Partick Thistle Zdroj: Reprofoto - YouTube/Viaplay Sports UK

BRATISLAVA – Často sa vám zdá, že z futbalu sa pomaly vytráca duch fair play?

Hráči na ihrisku padajú ako podťatí, tvária sa, ako keby do nich capol meteorit, hynú túžbou, aby im bola odpískaná penalta pri minimálnom kontakte s protihráčom, po ktorom sa vyrútia na trávnik behom milisekundy, hrajú sa na Filmárika a Filmušku a dúfajú, že rozhodca zapíska každý jeden dotyk a udelí im bezprácnu výhodu na skórovanie.

Naše chmúrne myšlienky však aspoň na okamih odtiahol niekam do úzadia a za oponu moment v Škótskom pohári, kde proti sebe nastúpili Glasgow Rangers a druholigový Partick Thistle, sídliaci tiež v meste Glasgow. Mestské derby klubov, ktoré majú štadióny (Ibrox Stadium a Firhill Stadium vzdialené približne štyri míle autom, sa vyvíjal vyrovnaným skóre 1:1, pričom domáci James Tavernier zahodil pokutový kop.

V 71. minúte rozohrával Partick Thistle autové vhadzovanie na vlastnej polovici a malo ísť o fair play rozhodcovskú loptu po predchádzajúcej situácii. Lenže domáci 20-ročný útočník Malik Tillman si prisvojil loptu od obrancu Kevina Holta a s búrkou nevôle za chrbtom od hosťujúcej lavičky ju dopravil do siete.

Manažér Rangers Michael Beale ale bez váhania prikázal svojmu tímu, aby získané vedenie 2:1 okamžite vrátilo naspäť a umožnilo súperovi vyrovnať stav na 2:2. Pokyny sa stali holou realitou o niekoľko sekúnd neskôr a Scott Tiffoney zabezpečil nerozhodné skóre. K dnešnému dňu už bývalý lodivod hostí Ian McCall (rezignoval práve po prehre s Rangers) podišiel k Bealeovi a uznanlivo mu poďakoval.

Aj keď mužstvo Partick Thistle nedoviedlo zápas do víťazného konca, podľahlo favoritovi 2:3 a navyše prišlo o manažéra, tento okamih si zaslúži potlesk, a to predovšetkým zo strany 55-násobného majstra Škótska a jeho manažéra Michaela Bealea.

Kiežby sme boli častejšie svedkami takýchto momentov a nemuseli sa zaoberať strkanicami, faulami či divadelnými predstaveniami na trávniku. Bravó, chlapci!

K inkriminovanému momentu prichádza vo videu v čase 5:51:

Viac o téme: Glasgow Rangers Partick Thistle Scottish Cup
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • VIDEO: YouTube/Viaplay Sports UK
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy