Železiari priviedli českú posilu: Úprimne som predtým o Podbrezovej nepočul

Český futbalista Christophe Kabongo sa upísal PodbrezovejČeský futbalista Christophe Kabongo sa upísal Podbrezovej Zdroj: zpfutbal.sk

PODBREZOVÁ - Český futbalista Christophe Kabongo odišiel z belgického Lommelu SK na hosťovanie do fortunaligového FK Železiarne Podbrezová.

Slovenský klub o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke. "Christophe k nám prichádza na hosťovanie s opciou, na ktorej sme sa dohodli po týždni rokovaní s Lommelom SK. Je to ofenzívny hráč, ktorý vie hrať aj z krídla, má vynikajúce parametre a je odchovancom Sparty Praha. Verím, že sa mu u nás bude dariť a zvýši našu ofenzívnu silu," povedal generálny manažér Miroslav Poliaček. Tím chce chce dať priestor mladým a perspektívnym hráčom, čo zaujalo aj devätnásťročného Čecha.

Chcem pomôcť tímu minimálne do hornej šestky

"Určite si chcem zahrať čo najviac a pomôcť tímu minimálne do hornej šestky. Úprimne som predtým o Podbrezovej nepočul, keďže je to malý rodinný klub, ale bola mi predstavená možnosť tohto projektu a veľmi sa mi to zapáčilo.

Som naozaj nadšený, že sa môžem podieľať na niečom väčšom a samozrejme som vďačný za príležitosť, ktorú mi vedenie klubu dalo. Veľmi sa teším na nových spoluhráčov a takisto sa aj na túto spoluprácu," uviedol Kabongo.

Podbrezovej patrí momentálne štvrté miesto v tabuľke Fortuna ligy a bojuje o miestenku do skupiny o titul.

Viac o téme: Fortuna liga FK Železiarne Podbrezová Christophe Kabongo
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy