Postup mal na dosah, stačilo mu len pár stotín: Adam Žampa nepostúpil do hlavnej súťaže

Slovenský lyžiar Adam ŽampaSlovenský lyžiar Adam Žampa Zdroj: TASR/AP/Giovanni Auletta

COURCHEVEL/MERIBEL - Slovensko nebude mať v stredu zastúpenie v hlavnej súťaži paralelných pretekov na majstrovstvách sveta vo francúzskom Courcheveli/Meribeli.

V utorkovej kvalifikácii neuspeli Rebeka Jančová v kategórii žien a ani Adam Žampa medzi mužmi. Už v kvalifikácii vypadli aj obhajcovia titulu spred dvoch rokov Katharina Liensbergerová a Mathieu Faivre.

Do stredajšieho finále postúpilo 16 najlepších medzi mužmi i ženami, po osem na základe časov z dvoch paralelných tratí - červenej a modrej. Jančová skončila v červenej skupine na 16. mieste s mankom 2,01 s na najrýchlejšiu Theu Louise Stjernesundovú z Nórska.

Celkovo zaznamenala 29. čas. Zlato neobháji Rakúšanka Katharina Liensbergerová (pred dvoma rokmi ho získala spolu s Taliankou Martou Bassinovou), ktorá obsadila na červenej trati 12. miesto, na prienik medzi osmičku jej chýbalo 21 stotín.

Žampovi chýbali necelé 3 desatiny

Adam Žampa skončil v červenej skupine na 13. mieste, celkovo to pre neho znamenalo 19. čas. Od postupovej priečky ho delilo 0,22 s, za najrýchlejším časom Nóra Rasmusa Windingstada a Rakúšana Dominika Raschnera zaostal o sedem desatín. Ani v mužskej kategórii sa nedarilo obhajcovi titulu, Francúz Mathieu Faivre dosiahol identický čas ako Žampa a zostal pred bránami hlavnej súťaže.

Viac o téme: Adam Žampa Rebeka Jančová Paralelné preteky