Bezpečnosť a prevencia na prvom mieste: Zápas medzi Šeriffom a Partizanom bude bez divákov

Fanúšikovia zapaľujú svetlice pred zápasom 5. kola D-skupiny Európskej konferenčnej ligy OGC Nice - Partizan BelehradFanúšikovia zapaľujú svetlice pred zápasom 5. kola D-skupiny Európskej konferenčnej ligy OGC Nice - Partizan Belehrad Zdroj: TASR/AP/Daniel Cole

KIŠIŇOV - Úvodný play off o postup do osemfinále Európskej konferenčnej ligy medzi Šeriffom Tiraspoľ a Partizanom Belehrad sa vo štvrtok bude hrať v Kišiňove pred prázdnymi tribúnami. Rozhodli o tom moldavské štátne orgány.

Šeriff nemôže hrať svoje domáce európske zápasy v Tiraspole z bezpečnostných dôvodov po rozhodnutí Európskej futbalovej únie (UEFA). Tiraspoľ sa nachádza na území odštiepeneckej republiky Podnestersko, ktorú od roku 1991 chránia ruské jednotky.

O neprítomnosti fanúšikov na štadióne rozhodli autority v Kišiňove, ktoré sa obávajú, že by hosťujúci srbskí fanúšikovia mohli destabilizovať bezpečnostnú situáciu v krajine deklarovaním podpory ruskej invázie do susednej Ukrajiny. Správu zverejnila AP.

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v pondelok varovala, že Rusko plánuje túto bývalú sovietsku republiku destabilizovať a prevziať v nej moc.

Viac o téme: Partizan Belehrad Šeriff Tiraspoľ
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy