Ten Hag a Xavi si vzdali komplimenty pred šlágrom: Tento zápas by sme radšej odohrali vo finále

Robert Lewandowski oslavuje gólRobert Lewandowski oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Už tento štvrtok sa odohrá prvý play-off zápas Európskej ligy medzi FC Barcelonou a Manchestrom United.

Manažér Xavi Hernandéz priznal, že Barcelonu nemožno označiť za favorita duelu. A to aj vzhľadom na výbornú formu katalásnkeho celku, ktorý je aktuálnym lídrom španielskej La Ligy. Ikona španielskeho futbalu a veľká legenda Barcelony, Xavi má pred United prirodzený rešpekt.

Proti United musíme ukázať našu najlepšiu úroveň

"Nepovedal by som, že Barcelona je teraz nezastaviteľná, ale máme dobré momentum. V defenzíve hráme výborne. Čo sa týka hry, tak vysoký pressing a intenzita hry sú pre nás veľmi dôležité. Keď vyhrávame zápasy, znamená to pokrok Barcelony. Som veľmi spokojný. Teraz si musíme dobre oddýchnuť a pripraviť našu mentalitu na Európsku ligu.

Tréner Barcelony Xavi Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Proti Manchestru United musíme ukázať našu najlepšiu úroveň, lebo aj náš súper prežíva naozaj dobré chvíle. Žreb bol náročný, pretože Manchester United je veľmi nepríjemný súper. Ale budeme bojovať, sme v najlepšom momente, odkedy som sem prišiel ako tréner,“ dodal Xavi.

Na opačnej strane Erik ten Hag pre oficiálny portál UEFA.com priznal, že sa mu páči útočný štýl Barcelony a že vždy obdivoval Johana Cruyffa.

Nie je to len o vedení tímu. Ide o zmenu kultúry

"V Manchestri sa cítim dobre, som šťastný. Hľadal som novú výzvu a Manchester United bol skvelý klub, ale v posledných rokoch nie až tak veľmi. No je tam veľa talentov, ktoré by tento skvelý klub mohli vrátiť tam, kam patrí. Nie je to len o vedení tímu. Ide o zmenu kultúry, o dosiahnutie víťaznej kultúry, a o to sa snažím. Musíme to urobiť spoločne."

Tréner United Erik ten Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

Obdivujem Xaviho ako futbalistu

"Myslím si, že my aj Barcelona by sme tento zápas radšej hrali vo finále. Tešíme sa na to. Bude to skvelý zápas. Očakávame zápas najvyššej úrovne. Obdivujem Xaviho ako futbalistu. Spôsob, akým s ním hrali. Bol dôležitou súčasťou tímu, že je vidieť, že filozofia, ktorú teraz do tímu prináša, je jeho barcelonská. Veľmi sa mi páči jeho tím a jeho útočný štýl hry. Myslím, že sa uberá správnym smerom," uviedol bývalý manažér Ajaxu Amsterdam.

Johan Cruyff Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA; koláž Športky

Veľa myslím na Johana Cruyffa

"Veľa myslím na Johana Cruyffa. V mojej kancelárii v Amsterdame som ho obdivoval. Na stene som mal jeho dve fotografie. Futbalu dal veľmi veľa. Futbal je vždy o víťazstve, ale on ho chcel dosiahnuť určitým spôsobom. Musí to byť zaujímavým a zábavným spôsobom," dodal ten Hag.

Viac o téme: Manchester United UEFA FC Barcelona Európska liga Xavi Hernández Erik Ten Hag
  • Autor: © Zoznam/MC
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy