VIDEO Veľká kritika Ivony Fialkovej: Sme jediný tím na šampionáte, ktorý nemá...

Slovenská biatlonistka Ivona FialkováSlovenská biatlonistka Ivona Fialková Zdroj: Profimedia

OBERHOF - Švédska biatlonistka Hanna Öbergová získala zlato vo vytrvalostných pretekoch na 15 km na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe. Striebro získala jej krajanka Linn Perssonová, bronz pre Taliansko vybojovala Lisa Vittozziová.

Slovenským biatlonistkám sa v najdlhšej disciplíne veľmi nedarilo. Najlepšou zo štvorice bola Paulína Bátovská Fialková, ktorá skončila s tromi chybami na 18. mieste (+3:29,8 min). 

Dobrým výkonom sa prezentovali mladé sestry Remeňové. Preteky naopak vôbec nevyšli mladšej zo sestier Fialkových, Ivone. Tá urobila na strelnici až sedem chýb, čo ju vo výsledkovej listine posunulo až na 65. miesto s priepastnou stratou 9:12,0 min. 

Po pretekoch vyjadrila obrovské sklamanie, nie len zo svojho výkonu, ale aj z prístupu slovenského tímu.

Nahnevaná Ivona Fialková

"Veľmi ťažko sa mi to hodnotí. Som veľmi nahnevaná, ale nie preto, že som mala stojku za štyri, ale najmä preto, že som to neodhadla a opäť som išla som na preteky chorá a opäť sa mi to vypomstilo" uviedla po tretej individálnej disciplíne na šampionáte v rozhovore pre RTVS. 

Rozčarovaná pokračovala s tým, že vzniknutá situácia nie je len jej vina. "Nechcem kydať iba sebe na hlavu, ale je to trochu aj hlbší problém. Sme hádam jediný tím, ktorý tu (na MS v biatlone, pozn. red.) nemá doktora," doplnila dvadsaťosemročná pretekárka.  

Rodáčka z Brezna ďalej pokračovala s tým, že keby mala pri sebe nejakého odborníka, ktorý by jej vedel poradiť, do dnešných pretekov by možno ani nezasiahla. "Potom je to takýto výbuch a ťažko sa mi to spracováva do ďalších pretekov. Som z toho sklamaná," uzavrela mladšia zo sestier Fialkových.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Slovensko Oberhof Ivona Fialková MS v biatlone
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy