Bez jeho výpadku by si ho nemohli dovoliť: Nigérijčan Azango zamieril z Trenčína ku konkurentovi

Na snímke vľavo Tomáš Gerát, uprostred vzadu Kristián Flak (obaja MFK Tatran Liptovský Mikuláš) a uprostred Philip Elayo Azango (AS Trenčín)Na snímke vľavo Tomáš Gerát, uprostred vzadu Kristián Flak (obaja MFK Tatran Liptovský Mikuláš) a uprostred Philip Elayo Azango (AS Trenčín) Zdroj: TASR/Milan Kapusta

TRNAVA - Nigérijský futbalista Philip Azango prestúpil z Trenčína do Trnavy. Hráčom Spartaka sa však stane až po skončení tejto sezóny, zmluvu podpísal do konca ročníka 2024/25. Informoval o tom web trnavského klubu.

Azango verí, že sa mu podarí v Trnave reštartovať kariéru, ktorú mal pred zlomeninou nohy sľubne rozbehnutú.

"Pre Spartak som sa rozhodol, lebo cítim dôveru zo strany klubu, veria vo mňa a ja urobím všetko pre to, aby som dôveru nesklamal. Chcel by som so Spartakom vyhrať pohár, prípadne titul, odovzdať to najlepšie zo seba a potom môžem premýšľať nad tým, že by som sa posunul ďalej."

Bez jeho zranenia a výpadku by si ho nemohli dovoliť

Príchod Azanga potešil aj trénera Michala Gašparíka, ktorý ho mal vytipovaného medzi možnými posilami.

"Je to overený hráč z našej ligy, ktorý sa tu na Slovensku už etabloval. Na svojej pozícii patril k najlepším v lige, ak nebol úplne najlepší. Dokáže hrať z obidvoch strán a typologicky je to opäť hráč, ktorý nám pomôže v našom systéme. Keby v jeho prípade neprišlo k zraneniu, tak si ho ako klub nemôžeme nikdy dovoliť kúpiť, lebo jeho cena bola extrémne vysoká.

Pre jeho zranenie a výpadok sa naskytla možnosť takéhoto hráča získať a my sme ju využili. Verím, že sa opäť dostane do starej dobrej formy a bude veľkým prínosom pre tento tím," uviedol pre oficiálny web.

Viac o téme: FC Spartak Trnava AS Trenčín Michal Gašparík Philip Azango
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/FC Spartak Trnava
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy