Šláger gigantov priniesol gólovú nádielku: City po výhre nad Arsenalom novým lídrom Premier League

Bernardo Silva a Martin OdegaardBernardo Silva a Martin Odegaard Zdroj: SITA/AP/Kin Cheung

LONDÝN - V dohrávanom zápase 12. kola Premier League zvíťazili futbalisti Manchestru City na trávniku Arsenalu Londýn 3:1 a vystriedali stredajšieho súpera na čele tabuľky. City sú pri rovnosti 51 bodov prví vďaka lepšiemu skóre, no Arsenal odohral o zápas menej.

Domáci mali v prvom polčase viac z hry, no inkasovali ako prví. Tomijasu spätnou prihrávkou "namazal" De Bruynemu, ktorý v 24. minúte prekonal vybehnutého brankára Ramsdalea. "Kanonierom" sa ešte do prestávky podarilo vyrovnať. Ederson fauloval Nketiaha a rozhodca nariadil jedenástku, ktorú premenil Saka. V nadstavenom čase úvodnej 45-minútovky mal Arsenal šťastie, keď po teči Akého pristála lopta na brvne.

Hlavičkujúci Erling Haaland Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Kin Cheung

V 57. minúte nariadil rozhodca jedenástku pre hostí po faule na Haalanda, systém VAR však odhalil tesný ofsajd nórskeho útočníka. City po prestávke ovládli dianie na trávniku. Rodri a Haaland ešte pred Ramsdaleom neuspeli, no Grealish v 72. minúte po rýchlej kombinačnej akcii a finálnej prihrávke Gündogana áno a opäť poslal svoj tím do vedenia. Triumf hostí spečatil v 82. minúte Haaland.