Dortmund potvrdil víťaznú formu: Osemfinálový triumf s Chelsea zariadil Adeyemi

Hráč Dortmundu Jude Bellingham (vľavo) bojuje o loptu s Enzom Fernandezom z ChelseaHráč Dortmundu Jude Bellingham (vľavo) bojuje o loptu s Enzom Fernandezom z Chelsea Zdroj: TASR/DPA/Federico Gambarini

DORTMUND - Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v úvodnom osemfinálovom stretnutí Ligy majstrov nad Chelsea Londýn 1:0 po góle Karima Adeyemiho.

Chelsea pricestovala do Vestfálska s vizitkou tímu, ktorý v tomto roku nestrelil ani v jednom z ôsmich zápasov viac ako jeden gól a toto konštatovanie platí aj po stredajšom večeri. Zato forma Dortmundu vzbudzovala rešpekt, Borussia ťahala pred duelom s "The Blues" šesťzápasovú víťaznú šnúru.

Hosťom sa po štvrťhodine podarilo skórovať, no gól Thiaga Silvu rukou neplatil. Dortmund trpezlivo čakal na svoju príležitosť, ktorá prišla v 27. minúte. Brandt našiel finálnou prihrávkou Hallera, útočník Borussie však rozvlnil len bočnú sieť. Domáci následne tŕpli pri dvoch príležitostiach Joaa Félixa. Portugalčan najskôr po prihrávke od Ziyecha prestrelil bránu a v 38. minúte poslal loptu do brvna.

Hráč Dortmundu Salih Özcan Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/DPA/Federico Gambarini

Po hodine hry Joao Felix netrafil odkrytú bránu a domáci podnikli rýchly brejk, na ktorého konci bol Adeyemi. Chelsea takmer vyrovnala v 78. minúte. Koulibaly v šestnástke prepálil aj Kobela, ale Can v poslednej chvíli odkopol do bezpečia loptu kotúľajúcu sa do prázdnej brány. V nadstavenom čase sa ocitol v tutovke Fernandez, Kobel bravúrnym zákrokom podržal svoj tím.

Borussia Dortmund - Chelsea FC 1:0 (0:0)
Gól: 63. Adeyemi. ŽK: Bellingham, Can, Adeyemi, Özcan, Ryerson, Süle - James, Silva, Ziyech, Mount. Rozhodoval: Gil Manzano (Šp.)

Dortmund: Kobel - Wolf (73. Ryerson), Süle, Schlotterbeck, Guerreiro - Can - Adeyemi (79. Bynoe-Gittens), Bellingham, Özcan, Brandt - Haller (68. Modeste)

Chelsea: Arrizabalaga - James, Koulibaly, Silva, Chilwell (71. Mount) - Loftus-Cheek, Fernandez - Ziyech, Joao Felix, Mudryk (71. Cucurella) - Havertz

Viac o téme: Chelsea Londýn Borussia Dortmund Karim Adeyemi