Petru Vlhovú prekvapila trať prvého kola: Veľmi som špekulovala!

Petra Vlhová po príjazde do cieľa prvého kola obrovského slalomuPetra Vlhová po príjazde do cieľa prvého kola obrovského slalomu Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

COURCHEVEL/MÉRIBEL - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová bola po 1. kole štvrtkového obrovského slalomu na MS deviata.

Vo francúzskom stredisku Courchevel/Meribel zaostala za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o jednu sekundu. Druhá bola s odstupom 12 stotín domáca Tessa Worleyová a tretia pozícia patrila Talianke Federice Brignoneovej (+0,31). Ďalšie dve Slovenky Rebeka Jančová a Petra Hromcová postúpili z 38. a 44. miesta.

Vlhovej, ktorá vyšla na trať ako štvrtá v poradí, od začiatku chýbala rýchlosť. Jej strata sa od štartu nabaľovala a na líderku napokon stratila sekundu. "Nebolo to také náročné ako som si myslela. Ale ako keby som bola opatrná, veľmi som špekulovala. Najviac som stratila v strede, ale ešte som nevidela medzičasy. Trať je inak dobrá, myslím si, že vydrží aj na druhé kolo," uviedla Vlhová.

Shiffrinová výborne zvládla dolnú časť trate a dostala sa pred Worleyovú, ktorá celé preteky odštartovala. Brignonenová mohla v druhom kole (13.30 h.) tiež útočiť na medailu. Ďalšia z favoritiek Švajčiarka Lara Gutová Behramiová, ktorá obhajovala titul, skončila štvrtá (+0,64), Talianka Marta Bassinová naopak stratila až 1,46 sekundy a figurovala mimo elitnej desiatky.

Kvalitný čas mala Kanaďanka Valerie Grenierová, ktorá po chybe tesne pred cieľom nabrala stratu 3,16 sekundy. Napokon postúpila z 30. miesta.

V druhom kole všetky tri Slovenky

Devätnásťročná Jančová stratila na Shiffrinovú 3,78 sekundy. Na svetovom šampionáte absolvovala premiéru v individuálnej súťaži, no výkon poznačila bolesť chrbta po paralelných slalomoch.

"Moja jazda bola rozvážna a pokojná. Spravila som aj pár chýb, ktoré ľutujem. Po paralelných obrákoch ma začal trocha bolieť chrbát, bežne s tým nemávam problémy a teraz to nie je najideálnejšie. Snažila som sa dať do toho všetko," povedala Jančová po úvodnom kole.

Skúsenejšia 24-ročná Hromcová sa na MS predstavila v obrovskom slalome pred dvoma rokmi v Cortine d'Ampezzo, kde nedokončila prvé kolo. Vo francúzskom stredisku stratila na Shiffrinovú 7,31 sekundy.

"Nie som veľmi spokojná s jazdou, v oblúku som sa necítila úplne sebaisto. V druhom kole skúsim niečo zmeniť, dúfam, že to bude lepšie," zhodnotila Hromcová svoj výkon.

Viac o téme: Petra Vlhová Obrovský slalom Courchevel/Meribel MS v zjazdovom lyžovaní