VIDEO Shiffrinová je majsterka sveta v obrovskom slalome! Vlhová na medailu nedosiahla

Americká lyžiarka  Mikaela Shiffrinová oslavuje na pódiu so zlatou medailou po jej víťazstve v obrovskom slalome žien na MS v alpskom lyžovaní vo francúzskom stredisku Courchevel-MéribelAmerická lyžiarka Mikaela Shiffrinová oslavuje na pódiu so zlatou medailou po jej víťazstve v obrovskom slalome žien na MS v alpskom lyžovaní vo francúzskom stredisku Courchevel-Méribel Zdroj: TASR/AP/Gabriele Facciotti

COURCHEVEL/MÉRIBEL - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v obrovskom slalome na MS vo Francúzsku 7. miesto. V stredisku Courchevel/Meribel triumfovala Američanka Mikaela Shiffrinová o 12 stotín pred Federicou Brignoneovou z Talianska. Bronzovú medailu si vybojovala Nórka Ragnhild Mowinckelová (+0,22).

Fenomenálna americká lyžiarka si vybojovala celkovo siedmy titul svetovej šampiónky, prvý v obrovskom slalome. Predtým triumfovala v slalome v rokoch 2013, 2015, 2017 a 2019, v roku 2019 získala aj titul v super-G. Pred dvoma rokmi v Cortine d´Ampezzo pridala zlato v alpskej kombinácii.

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová Galéria fotiek (25) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Celkovo má z MS už 13 medailí rovnako ako Švédka Anja Pärsonová. Pred týždňom získala Shiffrinová na prebiehajúcom šampionáte striebro v super-G.

"Bola som trochu nervózna na štarte, ale výsledok je neuveriteľný. Nebolo to jednoduché, domáci fanúšikovia fandili Tesse Worleyovej, ale aj tak im ďakujem za podporu," uviedla šampiónka v cieľových priestoroch.

Práve domáca spolufavoritka Worleyová mala veľkú smolu. Po prvom kole bola druhá a v druhom mala si po celý udržiavala náskok, ale po chybe tesne pred cieľom preteky nedokončila.

Vlhová zaostala aj v druhom kole

Vlhová bola po prvom kole deviata, na jeho víťazku a svoju veľkú rivalku stratila sekundu. V druhom kole neurobila výrazné chyby, ale nemala potrebnú rýchlosť a napokon zajazdila desiaty najlepší čas. Od medaily ju delilo 71 stotín.

Obhajkyňa titulu spred dvoch rokov v obráku Lara Gutová Behramiová skončila na 4. mieste, na bronzový stupienok jej chýbalo 9 stotín.

Okrem Vlhovej sa v obrovskom slalome predstavili predstavili ďalšie dve Slovenky. Rebeka Jančová vo svojej premiére na MS obsadila 32. miesto so stratou 6,76 sekundy na víťazku, Petra Hromcová skončila na 38. priečke (+12,99).

obrovský slalom žien - výsledky:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 2:07,13 min, 2. Federica Brignoneová (Tal.) +0,12 s, Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,22, 4. Lara Gutová Behramiová (Švaj.) +0,31, 5. Marta Bassinová (Tal.) +0,80. 6. Mina Fürst Holtmannová (Nór.) +0,92, 7. Petra VLHOVÁ (SR) +0,93, 8. Thea Louise Stjernesundová (Nór.) +1,26, 9. Coralie Frasseová Combetová (Fr.) +1,32, 10. Maryna Gasienicová Danielová (Poľ.) +1,39 ..., 32. Rebeka JANČOVÁ +6,76, 38. Petra HROMCOVÁ (obe SR) +12,99

Viac o téme: Tessa Worleyová Petra Vlhová Obrovský slalom Mikaela Shiffrinová Federica Brignoneová Ragnhild Mowinckelová Courchevel/Meribel MS v zjazdovom lyžovaní