Netreba nič dodávať, iba sňať klobúk nadol: Nóri zlatí, fenomenálny Bö prepísal dejiny

Stupeň víťazov - zľava Rakúsania David Komatz a Lisa Theresa Hauserová, v strede Nóri Johannes Thinghnes Boe a Marte Olsbuová Roeiselandová a vpravo bronzové talianske duo Lisa Vitozziová a Tommaso Giacomel
Stupeň víťazov - zľava Rakúsania David Komatz a Lisa Theresa Hauserová, v strede Nóri Johannes Thinghnes Boe a Marte Olsbuová Roeiselandová a vpravo bronzové talianske duo Lisa Vitozziová a Tommaso Giacomel Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

OBERHOF - Biatlonisti Nórska v zložení Marte Olsbuová Röiselandová a Johannes Thingnes Bö triumfovali v pretekoch miešaných dvojíc na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe.

Fenomenálny Nór sa stal prvým biatlonistom v histórii, ktorý získal na jednom šampionáte päť zlatých medailí. Predtým triumfoval v miešanej štafete, šprinte, stíhačke a vytrvalostných pretekoch na 20 km. Slovenská dvojica Mária Remeňová a Michal Šima nedokončila preteky.

Nóri triumfovali o 13,8 sekundy pred rakúskou dvojicou Lisa Theresa Hauserová a David Komatz, bronz získali Lisa Vittozziová a Tommaso Giacomel z Talianska, keď zaostali o 51 sekúnd.

Severanov na ceste k triumfu nezastavilo ani jedno trestné kolo, ktoré musel Bö absolvovať po predposlednej streľbe. Svojich päť titulov na jednom svetovom šampionáte môže ešte zveľadiť, pretože sa predstaví ešte v dvoch disciplínach a môže tak útočiť na sedem titulov.

Marte Olsbuová Röiselandová a Galéria fotiek (17) Marte Olsbuová Röiselandová a Johannes Thingnes Bö Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

Päť zlatých medailí na jednom svetovom šampionáte získala iba Nemka Laura Dahlmeierová v roku 2017 a práve Röiselandová v roku 2020, kedy okrem titulov získala medailu vo všetkých siedmich disciplínach.

"Som rád, že to nakoniec dobre dopadlo, ale bez Marte by sme nemali šancu. Bol to skvelý tímový výkon. Dnes sme naozaj museli siahnuť na dno síl, veľa tímov nám konkurovalo. Určite sa to mohlo skončiť aj inak," uviedol Nór pre biathlonworld.com.

Remeňová so Šimom dobre odštartovali, Slovenka na ležke minula jeden terč a Šima na rovnakej pozícii strieľal čisto. Stojka im však vôbec nevyšla a po trestnom kole a dobíjaní ich pred poslednou odovzdávkou predbehli o kolo a organizátori ich tak podľa pravidiel stiahli z trate.

Nórski biatlonisti Marte Olsbuová Galéria fotiek (17) Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

MS v Oberhofe - preteky miešaných dvojíc:
1. Nórsko (Marte Olsbuová Röiselandová/Johannes Thingnes Bö) 35:37,1 min (1+6), 2. Rakúsko (Lisa Theresa Hauserová/David Komatz) +13,8 s (0+6), 3. Taliansko (Lisa Vittozziová/Tommaso Giacomel) +51 (2+9), 4. Švédsko (Hanna Öbergová/Sebastian Samuelsson) +1:16,4 min (1+12), 5. Francúzsko (Lou Jeanmonnotová/Fabien Claude) +1:21,9 (1+12), 6. Nemecko (Sophia Schneiderová/Philipp Nawrath) +1:30,7 (1+12), 7. Slovinsko (Živa Klemenčičová/Jakov Fak) +1,38,1 (0+8), 8. Moldavsko (Alina Stremousová/Maksim Makarov) +2:00,7 (0+7) 9. Estónsko (Tuuli Tomingasová/Rene Zahkna) +2:24,8 (1+9), 10. Fínsko (Suvi Minkkinenová/Olli Hiidensalo) (2+13) +2:27,2 ... SLOVENSKO (Mária REMEŇOVÁ/Michal ŠIMA) preteky nedokončilo

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 17
Viac o téme: Marte Olsbuová Röiselandová Johannes Thinges Bö
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy