Adam Žampa: Online prenos z 2. kola obrovského slalomu na MS 2023

Na snímke slovenský lyžiar Adam Žampa počas 1. kola obrovského slalomu mužov na MS v alpskom lyžovaní vo francúzskom stredisku Courchevel-MéribelNa snímke slovenský lyžiar Adam Žampa počas 1. kola obrovského slalomu mužov na MS v alpskom lyžovaní vo francúzskom stredisku Courchevel-Méribel Zdroj: Športky - TASR/Martin Baumann

COURCHEVEL/MÉRIBEL - Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt sa stal novým majstrom sveta v obrovskom slalome. V piatkovej súťaži zvíťazil s náskokom 32 stotín sekundy pred krajanom Loicom Meillardom a po triumfe v zjazde získal na svetovom šampionáte vo francúzskom Courchevel/Meribel druhé zlato. Bronz vybojoval Rakúšan Marco Schwarz (+0,40), ktorý neudržal vedenie po 1. kole.