VIDEO Súperom by mohol byť dedko: Lyžiarsky exot si zaslúži obdiv a rešpekt!

Mexický lyžiar Hubertus von HohenloheMexický lyžiar Hubertus von Hohenlohe Zdroj: Profimedia

COURCHEVEL/MÉRIBEL - Na majstrovstvách sveta a olympijských hrách sa okrem elitných pretekárov častokrát predvádzajú aj lyžiari z krajín, kde sneh možno ani nevideli. Presne tento prípad je aj reprezentant Mexika Hubertus von Hohenlohe.

Dnes už šesťdesiatštyriročný "profesionál" nevynechal ani najväčšie lyžiarske podujatie tohto roku a na svahu vo francúzskych Alpách opäť ukázal, že patrí medzi absolútne legendy alpského lyžovania.

Na svojich prvých majstrovstvách sveta v lyžovaní sa tento už postarší pán predstavil ešte v roku 1982 ako dvadsaťtriročný. Šampionát sa konal v rakúskom Schladmingu.

Od tohto okamihu sa zorganizoval lyžiarsky sviatok už 20-krát. Usmievaný Mexičan nechýbal ani na jednom z nich, čím sa stal absolútnym rekordérom v tejto štatistike. 

Na trať dnešných extrémne náročných pretekov sa postavil so štartovým číslom 87 a od prvých bránok bolo jasné, že zástupca lyžiarskej exotiky nemá vysoké ambície. 

Napriek veľkej snahe sa mu do cieľa prísť nepodarilo. Na druhom medzičase strácal na lídra pretekov viac ako 17 sekúnd, o pár oblúkov neskôr vyšiel z ideálnej stopy a netrafil jednu z bránok. Napriek všetkému si tento sympatický lyžiar zaslúži veľký obdiv.

Von Hohenlohe reprezentuje Mexiko, čím zaradil aj túto stredoamerickú krajinu na mapu lyžovania. Narodil sa tam, keď tam jeho otec pracoval. Má aj lichtenštajnské občianstvo, žil aj v Rakúsku či Španielsku. Založil mexický lyžiarsky zväz, okrem lyžovania je jeho vášňou aj spev či herectvo.

Viac o téme: Mexiko Hubertus Von Hohenlohe MS v lyžovaní
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Eurosport
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy