VIDEO Udalosť vo vzácny deň, nik nemohol chýbať: Hokejová repre na audiencii u Zuzany Čaputovej

Zuzana Čaputová prijala mladé hokejistky vo svojom paláciZuzana Čaputová prijala mladé hokejistky vo svojom paláci Zdroj: TASR/Pavol Zachar

BRATISLAVA - Prezidentka Zuzana Čaputová prijala v piatok v Prezidentskom paláci hokejové reprezentantky SR do 16 rokov, ktoré na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže získali strieborné medaily. Informoval o tom Peter Pašuth zo Slovenského olympijského a športového výboru.

"Chcem vám zablahoželať k úspechu, ktorý sa vám podaril. Ďakujem za reprezentáciu Slovenskej republiky na mládežníckom festivale," povedala v príhovore Zuzana Čaputová. "Máte dostatok sebadôvery. Je dôležité, že idete do zápasov s vierou, že môžete uspieť," dodala.      

Hlava štátu dostala od hokejistiek dres, hokejku Nely Lopušanovej a puk. Na prijatí v Prezidentskom paláci sa zúčastnil kolektív mladých hokejistiek spolu s realizačným tímom. Za kolektív pozdravila prezidentku kapitánka tímu Ema Lacková.

Zimný EYOF sa koncom januára uskutočnil v talianskom regióne Friuli Venezia Giulia. Slovenky sa stali víťazkami základnej skupiny, v ktorej zdolali Fínky a Rakúšanky a prehrali tesne so Švajčiarkami. Vo finále nestačili na Češky.

Slovensko získalo na januárovom EYOF dve strieborné medaily. Okrem hokejistiek sa z cenného kovu radoval biatlonista Michal Adamov vo vytrvalostných pretekoch na 12,5 km, pripomenul portál olympic.sk.

Viac o téme: Slovensko U16 Zuzana Čaputová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Pavol Zachar
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy