Petra Vlhová: Online prenos z 2. kola slalomu na MS 2023

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová na trati počas 1. kola slalomu na MS v alpskom lyžovaní vo francúzskom stredisku Courchevel-MéribelNa snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová na trati počas 1. kola slalomu na MS v alpskom lyžovaní vo francúzskom stredisku Courchevel-Méribel Zdroj: Športky - TASR/Martin Baumann

COURCHEVEL/MÉRIBEL - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila v slalome na MS vo francúzskom Courchevel/Méribel na piatom mieste.

Viac o pretekoch sa dočítate TU.

Vo francúzskom stredisku Courchevel/Méribel zaostávala za vedúcou Mikaelou Shiffrinovou o 99 stotín sekundy. Američanka viedla s náskokom 19 stotín pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou, na priebežnej tretej priečke bola Kanaďanka Laurence St. Germainová (+0,61). Štvrtá pozícia patrila Nemke Lene Dürrovej už s výraznejším odstupom 0,92 s.

Druhá Slovenka Petra Hromcová limitovaná chorobou sa tesne zmestila medzi postupovú 60-tku. Dosiahla 60. čas, na líderku mala manko 7,21 s.

Vlhová, ktorá odštartovala s číslom päť, mala pomalší úvod, postupne však na náročnej trati so zatvorenými bránami našla rytmus. Na druhom medzičase mala stratu 0,44 s na Shiffrinovú. Olympijská víťazka z Pekingu predvádzala plynulú jazdu, ale chýbala jej potrebná dynamika a agresivita.

V cieli mala na Američanku takmer sekundové manko. Čerstvá majsterka sveta v obrovskom slalome, ktorá v polovici šampionátu ukončila spoluprácu s trénerom Mikeom Dayom, odštartovala preteky s číslom 1 a svojou jazdou bez výrazných zaváhaní nasadila latku vysoko.

Líderka SP a už istá víťazka malého glóbusu v tejto disciplíne našla od prvých bránok správne tempo, ktoré dolu ešte vygradovala. Hoci niektoré oblúky nemala čisté a v jej jazde bola rezerva, bolo jasné, že jej čas sa bude ťažko prekonávať.

Na snímke americká lyžiarka Galéria fotiek (21) Zdroj: TASR/Martin Baumann

K jej výkonu sa dokázala priblížiť už len Holdenerová, ktorá so stratou necelých dvoch desatín ako jediná z tradičných Shiffrinovej konkurentiek mohla reálne pomýšľať na zisk titulu. Nádejné medzičasy mala aj Anna Swennová-Larssonová,

Švédka sa však v spodnej časti dostala do záklonu a nasledoval pád. Dokázala sa ešte vrátiť na trať, jej strata v cieli 6,60 s však znamenala, že vypadla z bojov o medaily. Do jednej sekundy sa zmestila ešte Dürrová a so štartovým číslom 18 pozitívne prekvapila St. Germainová, ktorá sa zaradila na tretiu priečku.

Druhá Slovenka na štarte Petra Hromcová s číslom 56 bojovala s chorobou, ktorá sa podpísala pod jej výkon. V cieli mala manko 7,21 s, priebežne sa zaradila na 52. miesto. Napokon ju ešte osem pretekárok predbehlo, 60. čas jej však tesne stačil na postup. Vzhľadom na svoj zdravotný stav však nevedela potvrdiť, či bude v 2. kole štartovať.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 21
Viac o téme: Petra Vlhová Slalom Mikaela Shiffrinová MS v lyžovaní
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/JOJ ŠPORT
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy