Adamovi Žampovi obrovský slalom vôbec nevyšiel: Včera som začal kašľať a dnes ledva dýcham

Na snímke slovenský lyžiar Adam Žampa počas 1. kola obrovského slalomu mužov na MS v alpskom lyžovaní vo francúzskom stredisku Courchevel-MéribelNa snímke slovenský lyžiar Adam Žampa počas 1. kola obrovského slalomu mužov na MS v alpskom lyžovaní vo francúzskom stredisku Courchevel-Méribel Zdroj: TASR/Martin Baumann

COURCHEVEL/MÉRIBEL - Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt sa stal novým majstrom sveta v obrovskom slalome. V piatkovej súťaži zvíťazil s náskokom 32 stotín sekundy pred krajanom Loicom Meillardom a po triumfe v zjazde získal na svetovom šampionáte vo francúzskom Courchevel/Meribel druhé zlato.

Slovák Martin Hyška obsadil 33. miesto s mankom 12,02 s, Teo Žampa skončil 36. (+13,88). Adam Žampa bojoval s chorobou, po 36. pozícii po prvom kole sa rozhodol v tom druhom neštartovať.

Adamovi Žampovi prvá jazda nevyšla, so štartovým číslom 25 sa zaradil na predbežnú 23. priečku (+5,65 s), keď v druhej polovici stratil kontakt s líniou a viacero oblúkov robil hlboko pod bránami. Napokon klesol na 36. pozíciu, teda mimo výhody nízkeho štartového čísla v 2. kole.

V ňom sa napokon rozhodol aj pre pretrvávajúcu chorobu neštartovať.

"Dal som do toho všetko. V polovici trate som však vedel, že mi došli sily. Dnes to absolútne nevyšlo - včera som začal kašľať a dnes ledva dýcham. Do druhého kola sa budem snažiť dať maximum," uviedol po prvom kole A. Žampa.

Viac o téme: Obrovský slalom Adam Žampa Teo Žampa Martin Hyška Courchevel/Meribel MS v zjazdovom lyžovaní