Dubovská má tie najvyššie ambície: Jej slová pred slalomom hovoria za všetko

Česká slalomárka Martina DubovskáČeská slalomárka Martina Dubovská Zdroj: SITA/AP/Giovanni Maria Pizzato

COURCHEVEL - Česká slalomárka Martina Dubovská sa pripravuje na svoju hlavnú disciplínu na majstrovstvách sveta, v sobotu ju čaká slalom.

Tridsaťročná lyžiarka je pri absencii Ester Ledeckej najväčšou českou nádejou na šampionáte vo Francúzsku. V nahrávke pre médiá uistila, že chce v Méribeli zaútočiť na čo najlepší výsledok.

Na svetovom šampionáte Dubovská debutovala už v roku 2011. Zatiaľ sa výraznejšie nepresadila aj kvôli tomu, že predminuloročné majstrovstvá sveta v Cortine d'Ampezzo kvôli vážnej udalosti v rodine vynechala. Jej najlepším výsledkom na veľkých akciách je trináste miesto zo slalomu na minuloročných olympijských hrách v Pekingu.

Po Svetovom pohári v Špindlerovom Mlyne trénovala v Jasnej a potom v talianskom Tarvisiu. "Teraz dolaďujeme formu tu v stredisku Méribel. Skúsenosti s ním mám z minulého roku z finále. Je to veľmi pekný kopec," uviedla Dubovská, ktorá vo finále SP obsadila sedemnáste miesto.

Rovnaká priečka jej patrí aj v priebežnom poradí slalomu v aktuálnej sezóne SP. Jej maximom v tomto ročníku sú dve desiate miesta z decembra. V popredí by chcela byť aj v sobotu. "Ambície mám, pochopiteľne, tie najvyššie a budem sa snažiť urobiť čo najlepší výsledok, aby som predviedla dve super jazdy," povedala.

Prvé kolo slalomu je naplánované na 10.00 h. Okrem Dubovskej do neho odštartujú aj ďalšie české lyžiarky Adriana Jelínková a sestry Elese a Celine Sommerovej. Druhé kolo sa pôjde od 13:30.

Viac o téme: Slalom Martina Dubovská MS v zjazdovom lyžovaní
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy