Veľký boj o Manchester United pokračuje! Na spadnutie rekordný obchod v športovom svete

Old TraffordOld Trafford Zdroj: SITA/AP/Jon Super

MANCHESTER - Futbalový Manchester United chce kúpiť aj syn bývalého katarského premiéra šajch Džasim bin Hamad Sání. Informoval o tom vo vyhlásení jeho hovorca.

Súčasní majitelia, americká rodina Glazerovcov, si podľa skorších informácií agentúry Reuters slávny anglický klub cenia sedem miliárd libier. Že je klub na predaj, oznámili vlani v novembri.

V piatok vypršala lehota na podanie ponúk, ktorých sa podľa britských médií zišlo niekoľko. Záujem o kúpu dvadsaťnásobných anglických šampiónov predtým prejavil aj britský miliardár Jim Ratcliffe, zakladateľ chemickej firmy Ineos. Podľa štvrtkovej správy denníka Daily Telegraph existuje aj záujemca zo Saudskej Arábie.

Najväčší futbalový klub

Šajch Džasim stojí na čele banky Qatar Islamic Bank. Ponuku podal prostredníctvom svojej nadácie Nine Two Foundation. "Viziou je, aby bol Manchester United považovaný za najväčší futbalový klub na svete," uviedol vo vyhlásení.

Glazerovci kúpili zadlžených United v roku 2005 za 790 miliónov libier. Teraz klub očakáva, že vo fiškálnom roku 2023 vykáže príjmy až 610 miliónov libier a zisk pred zdanením až 140 miliónov libier.

Podľa britských médií pôjde o rekordnú transakciu v športovom svete. Za doteraz najvyššiu čiastku sa predala Chelsea, ktorú vlani kúpilo konzorcium vedené americkým investorom Toddom Boehlym podľa Reuters za 5,2 miliardy dolárov.

Katarského majiteľa už má francúzsky veľkoklub Paríž St. Germain, ktorý od roku 2011 vlastní spoločnosť Qatar Sports Investments.

Viac o téme: Manchester United
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy