Gólostroj Polievka obral Slovan o body, zaváhanie majstra využila Dunajská Streda

Na snímke vpravo Uche Agbo (Slovan) a vľavo Martin Rymarenko (B. Bystrica) Na snímke vpravo Uche Agbo (Slovan) a vľavo Martin Rymarenko (B. Bystrica) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava remizovali v sobotňajšom zápase 20. kola Fortuna ligy doma s Duklou Banská Bystrica 2:2. Zaváhanie úradujúceho majstra a lídra súťaže využila Dunajská Streda, ktorá sa k nemu po víťazstve 2:0 v Michalovciach priblížila na rozdiel jedného bodu.

Dukla po prvom polčase viedla vďaka dvom gólom Róberta Polievku. Hostia boli blízko k tomu, aby Slovanu uštedrili prvú domácu ligovú prehru v tejto sezóne. V 76. minúte však Vladimír Weiss mladší z jedenástky znížil a v závere "belasí" vyrovnali po hlavičke Andreho Greena.

Na snímke uprostred s Galéria fotiek (14) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Hlasy po zápase:

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Pre nás to bol nešťastný zápas. Prvý polčas úplná katastrofa, v druhom bolo vidieť snahu, dôraz a mali sme aj šance. Mohli sme vyhrať, ale aj prehrať, keby súper premenil ´gólovku´ za stavu 1:2. Beriem to na seba, netrafil som sa do zostavy. Stratili sme v dvoch zápasoch štyri body, čo je veľa, ale ideme ďalej. Musíme sa zlepšiť v dôraze v šestnástke a v premieňaní šancí."

Mário Auxt, asistent trénera Banskej Bystrice: "Vedeli sme, že nás čaká asi najlepší tím na Slovensku. Snažili sa sa zhustiť priestor pred našou šestnástkou a v prvom polčase hroziť z brejkov. Využili sme dve šance, ale po prestávke nám odchádzali sily a súper vyrovnal. Rozhodla kvalita lavičky Slovana. Bolo vidieť, že keď domáci stupňovali tempo, tak sme nestíhali. S bodom sme však spokojní."

Dunajská Streda potvrdila úlohu favorita

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda triumfovali v zápase 20. kola Fortuna ligy na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 2:0. Hostia využili zaváhanie Slovana Bratislava, ktorý len remizoval s Banskou Bystricou, a na prvé miesto strácajú už len bod.

DAC viedol od 31. minúty, keď sa presadil kapitán Zsolt Kalmár. Na konečných 2:0 upravil v nadstavenom čase druhého polčasu striedajúci Sebastian Nebyla. Michalovce zaznamenali tretiu prehru za sebou a patrí im 9. priečka.

Na snímke vľavo hráč Galéria fotiek (14) Zdroj: TASR/Roman Hanc

Futbalisti AS Trenčín remizovali v 20. kole Fortuna ligy s FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1. Domáci viedli od 38. minúty po góle Samuela Bagína, ale hostia v druhom polčase vyrovnali, keď sa presadil Patrik Pinte. Trenčínu patrí 10. miesto v tabuľke, Zlaté Moravce sú na 8. priečke.

Fortuna liga – 20. kolo:
ŠK Slovan Bratislava - MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:2)
Góly: 76. Weiss ml. (z 11 m), 90. Green - 21. a 38. Polievka, ŽK: Kašia - Willwéber, Záhumenský. Rozhodovali: Dohál - Vitko, Košecký, 4055 divákov.

MFK Zemplín Michalovce – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:1)
Góly: 31. Kalmár, 90.+1 Nebyla. Rozhodcovia: Smolák – Čajka, Kuba, 806 divákov

AS Trenčín – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (1:0)
Góly: 38. Bagin – 73. Pinte. Rozhodcovia: Micheľ – Jekkeľ, Jánošík. ŽK: Ibrahim, Kmeť, Stojsavljevič – Duga, 540 divákov.

Trenčín a ViOn si podelili body

Futbalisti AS Trenčín remizovali v 20. kole Fortuna ligy s FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1.

Trenčín: Vozinha – Yem, Bagin, Stojsavljevič, Kozlovský – Bainovič, Gajdoš (76. Dos Santos), Hollý, Kmeť (74. Okunola), Ibrahim (74. Kupusovič), Soares

Zlaté Moravce: Lukáč – Toml, Pintér, Šuvalija, Čonka – Duga (90.+2 Vestenický), Sloboda (81. Múdry), Brenkus (46. Almeida), Demitra (46. Ďubek), Mondek (46. Pinte) – Ikugar

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava MFK Dukla Banská Bystrica