VIDEO Minúty strachu o kapitána Chelsea: Azpilicueta odostal tvrdé KO kopačkou do hlavy

Azpilicuetu odniesli z ihriska na nosidláchAzpilicuetu odniesli z ihriska na nosidlách Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Futbalisti Chelsea prehrali doma v zápase 24. kola Premier League s posledným Southamptonom 0:1. Okrem toho sa počas zápasu museli vyrovnávať s náročnými chvílami.

Oranca a kapitán Chelsea César Azpilicueta bol totiž po tvrdom kope do tváre počas zápasu ošetrený lekárskym personálom a odniesli ho z ihriska na nosidlách.

V 73. minúte duelu španielsky obranca bránil rohový kop, keď ho nešťastne kopol do tváre útočník Sékou Mara. Azpilicueta spadol na zem a jeho spoluhráči bez rozmýšľania privolali rýchlu lekársku pomoc. Po 10 minútach starostlivosti na ihrisku lekársky personál vyniesol hráča na nosidlách.

Azpilicueta mal na krku ortézu a kyslíkovú masku na dýchanie. Tréner Londýnčanov Graham Potter očakáva, že na pozorovaní v nemocnici zostane minimálne 24 hodín. "Našťastie je pri vedomí. Je v nemocnici a myslím, že hovoril s manželkou. Máme o neho obavy a monitorujeme situáciu," citovala Pottera agentúra AP.

Viac o téme: Chelsea FC Southampton FC César Azpilicueta
  • Zdroj: Športky