Bláznivý zápas plný zvratov: O výhre Parížanov proti Lille rozhodol v nadstavení Messi

Futbalista Lionel Messi z PSG sa teší z góluFutbalista Lionel Messi z PSG sa teší z gólu Zdroj: TASR/AP/Christophe Ena

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain zvíťazili v nedeľňajšom domácom zápase 24. kola francúzskej Ligue 1 nad OSC Lille 4:3. Duel v Parku princov priniesol plno zvratov.

Favorit smeroval za víťazstvom, po štvrťhodine viedol zásluhou presných zásahov Kyliana Mbappeho a Neymara. Hostia však ešte do prestávky znížili a po nej otočili na 3:2.

Domáci navyše prišli o Neymara, ktorého s vyvrtnutým členkom odniesli v 51. minúte z ihriska na nosidlách. PSG sa v závere nadýchol k náporu, v 87. minúte vyrovnal druhým gólom v zápase Mbappé a v nadstavenom čase rozhodol o zisku troch bodov Lionel Messi.

PSG si upevnil pozíciu lídra tabuľky. Pred Olympique Marseille, ktorý čakal večerný zápas s Toulouse, má osembodový náskok.

Montpellier zvíťazil na pôde Troyes 1:0. V 90. minúte rozhodol o triumfe hostí tuniský reprezentant Wahbi Khazri.

Ligue 1 - 24. kolo:

Paríž St. Germain - OSC Lille 4:3 (2:1)
Góly: 11. a 87. Mbappe, 17. Neymar, 90.+5 Messi - 24. Diakite, 58. David (z 11 m), 69. Bamba