Bodové hody Slovákov v jednom zápase: Sukeľove dve asistencie zebezpečili Litvínovu výhru

Matúš SukeľMatúš Sukeľ Zdroj: Profimedia

LITVÍNOV - Hokejisti Litvínova zvíťazili v nedeľnom zápase 48. kola českej extraligy nad Třincom 4:3 po predĺžení. Ku gólom oboch tímov výrazne prispeli slovenskí legionári.

Hokejisti Mladej Boleslavi vyhrali v nedeľnom zápase 48. kola českej extraligy nad Kometou Brno 4:1. Slovenský obranca Adam Jánošík strelil dôležitý gól za stavu 1:1, ktorým poslal svoj tím do vedenia.

Hráči Kladna prehrali na domácom ľade s Olomoucom 4:5 po predĺžení. Dva góly vsietil slovenský center Silvester Kusko, no hostia dokázali vyrovnať a poslať zápas do predĺženia, v ktorom rozhodol už po 36 sekundách Lukáš Klimek.

Hráči Karlových Varov utrpeli na domácom ľade jednoznačnú prehru 0:5 s Pardubicami. Za Dynamo si pripísal asistenciu slovenský obranca Peter Čerešňák.

česká extraliga - 48. kolo:
HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 0:5 (0:0, 0:1, 0:4)
Góly: 33. Kousal (ČEREŠŇÁK), 41. Sedlák, 42. Kousal, 47. Sedlák, 56. Vondráček

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 4:3 pp (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 28. Abdul (SUKEĽ, KUDRNA), 37. Stránský (SUKEĽ), 46. Jaks, 63. Jaks (SUKEĽ) - 1. Nestrašil, 3. HUDÁČEK, 50. MARCINKO (DAŇO)

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 8. Birner, 59. Ordoš - 17. Forman

Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 12. McCormack, 52. Klima - 22. Blomstrand

HC Vítkovice Ridera - Motor České Budějovice 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: 38. Jarůšek - 3. Toman, 31. Vráblík, 34. Vondrka, 60. Gulaš

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Góly: 35. Holík - 34. Malát (LANTOŠI, JÁNOŠÍK), 45. JÁNOŠÍK, 53. Šťastný, 60. Stránský J.

Rytíři Kladno - HC Olomouc 4:5 pp (0:1, 1:2, 3:1 - 0:1)
Góly: 27. Jágr, 45. Procházka, 49. Sotnieks, 52. Plekanec - 15. Nahodil, 22. KUSKO, 33. KUSKO, 53. Navrátil, 61. Klimek

Viac o téme: HC Oceláři Třinec HC Verva Litvínov Matúš Sukeľ