Weissovi ostali len oči pre plač: Gólostroj Banskej Bystrice dal Slovanu košom!

Zľava Guram Kašia (Slovan) a Róbert Polievka (Banská Bystrica)Zľava Guram Kašia (Slovan) a Róbert Polievka (Banská Bystrica) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BRATISLAVA - Útočník Banskej Bystrice a najlepší strelec uplynulej časti Fortuna ligy Róbert Polievka sa rozhodol, kde strávi jarnú časť tejto sezóny.

V sobotnom stretnutí na Tehelnom poli ukázal, že by si zaslúžil miesto aj v majstrovskom tíme z minulej sezóny. Proti Slovanu strelil v úvodnom polčase dva góly a Weissovi sa zatrblietali oči, keď si predstavil, že ho môže získať do svojich radov.

Na prestup mu však ostávali len dva dni a on musel predovšetkým riešiť, ako zápas s Duklou aspoň vyrovnať. To sa mu podarilo a Horehronci odišli z Bratislavy so ziskom jedného bodu za remízu 2:2.

Kormidelník Slovana neskrýval po zápase záujem o Polievkove služby. "Sú na neho (Polievku) rôzne názory. Budeme ešte rokovať, pokúsime sa ho získať. Uvidíme, ešte máme dva dni. Záujem bol a aj pretrváva. Je to samozrejme na Banskej Bystrici a na ňom, či sa vieme dohodnúť. Uvidíme najbližšie dni," uviedol v sobotu na tlačovej konferencii Vladimír Weiss st. 

Žiadny prestup sa nekoná

Všetky špekulácie ohľade prestupu gólového kanoniera včera zrušil jeho aktuálny klub. Na webovej stránke Dukly Banská Bystrica sa objavil článok, ktorý aj tým najväčším optimistom zavrel ústa. 

"So Slovanom Bratislava a ani s iným klubom nerokujeme a v tomto prestupovom okne už ani nebudeme. Róbert Polievka zostane počas jarnej časti hráčom MFK Dukla B.Bystrica. Tak sme to deklarovali pred štartom jarnej časti a tak to aj zostane," uviedol vo vyhlásení stredoslovenský klub. 

Dvanásťgólová mašina tak ostáva na Horehroní a žiadny prestup do hlavného mesta sa konať nebude. Polievka je v Dukle spokojný, čo deklaruje aj jeho postoj vo vyhlásení:

"Za posledné hodiny sa toho veľa písalo a hovorilo, ale na mojom postoji v súvislosti s prestupom sa nič nezmenilo. Tak ako som sa dohodol s majiteľom MFK Dukla B.Bystrica p. Krnáčom pred začiatkom jarnej časti, že sezónu dohrám v B. Bystrici, tak to aj dodržím."

Gólová radosť Róberta Polievku Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Dvadsaťšesťročný útočník sa teší, že je o neho záujem medzi poprednými tímami na Slovensku, on zatiaľ ostáva verný Dukle, kde pôsobí posledných pár rokov a klubu pomohol dostať sa naspäť medzi elitu. 

"Teší ma záujem o moju osobu, vážim si to, ale prestup do iného klubu nie je momentálne otázkou dňa. Zostávam v B. Bystrici, som tu šťastný a spolu s tímom máme spoločný cieľ a tým je dostať sa v nadstavbovej časti do skupiny, ktorá bude hrať o titul a európske pohárové priečky," uzavrel Polievka v klubovom vyhlásení. 

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Róbert Polievka MFK Dukla Banská Bystrica
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy