Petra Vlhová o údajnej kríze: Ľudia nech sa hlavne zamýšľajú nad sebou

Slovenská lyžiarka Petra VlhováSlovenská lyžiarka Petra Vlhová Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

BRATISLAVA – Slovenská lyžiarka Petra Vlhová opustila dejisko tohtoročných majstrovstiev sveta vo francúzskom stredisku Courchevel/Méribel bez cenného kovu. V sobotňajšom slalome obsadila piatu priečku so stratou 85 stotín sekundy na senzačnú víťazku Laurence St. Germainovou z Kanady.

Dvadsaťsedemročná Liptáčka neprenikla na pódium ani v obrovskom slalome a po prvý raz od ZOH v Pjongčangu 2018 odchádza z veľkého podujatia bez medaily.

"Odviedla som maximum, ale nestačilo to. Taký je šport. Šampionát hodnotím dobre, v obrovskom slalome siedme miesto, v slalome piate. Nie je to zlá pozícia, stále som vpredu, ale chceli sme viac. Bohužiaľ to nevyšlo. Budeme naďalej pracovať a snažiť sa byť naspäť na špici," zneli prvé slová víťazky veľkého krištáľového glóbusu zo sezóny 2020/2021 po slalome.

Žiadna kríza nie je

Najlepšia slovenská športovkyňa – hoci stále dosahuje vynikajúce výsledky a pravidelne sa umiestňuje v elitnej päťke – nemá takú formu ako v minulej či predminulej sezóne, kedy dominovala a zbierala jedno víťazstvo za druhým. V aktuálnej edícii SP si pripísala jediný triumf a de facto už v januári stratila šancu zabojovať o malý glóbus v najtočivejšej disciplíne.

Na sociálnych sieťach sa šírili správy a mnohí fanúšikovia začali vo veľkom špekulovať, že za "slabšími" výkonmi a výsledkami olympijskej víťazky z Pekingu môže byť aj kríza v osobnom živote.

Víťazka dvadsiatich siedmich pretekov SP po šampionáte v Courcheveli pre Šport24.sk prehovorila o údajných problémoch vo vzťahu s partnerom Michalom Kyselicom. Petra má pre všetkých neprajníkov a špekulantov jasný a stručný odkaz.

Na snímke slovenská lyžiarka Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Martin Baumann

"Nikomu nemusím nič vysvetľovať, pretože žiadna kríza nie je. Ľudia nech sa hlavne zamýšľajú nad sebou a nech zbytočne neriešia môj súkromný život. Ak niečo nejde tak, ako by malo ísť a respektíve nedokážem vyhrávať, tak nech v tom nehľadajú iný problém, alebo že v tom je iná osoba," povedala hviezdna lyžiarka pre Šport24.sk

"Tiež sa ich nikto dookola nepýta, že čo sa deje a nepýtajú sa hneď na to, či majú problém vo vzťahu. Ľudia by teda nemali podľa mňa riešiť blbosti okolo. Opakujem, nič sa nedeje. Je to jednoducho šport a to je celé, čo k tomu môžem povedať. Smejem sa na tom. Keď to ľudia chcú riešiť, tak nech riešia. Hlavne nech ma s tým nebombardujú, že čo sa deje," dodala Vlhová.

Je tu, lebo rada preteká

Druhú ženu priebežného poradia SP čaká budúci víkend super-G a zjazd vo švajčiarskej Crans-Montane. Len tretíkrát v tejto sezóne sa tak predstaví v rýchlostnej disciplíne, v decembri absolvovala v St. Moritzi zjazd i super-G a ani jedny preteky nedokončila.

"Za Petru mi je ľúto, že nemohla byť v najlepšej forme. Všetci videli, že na tom nebola tak dobre ako zvyčajne. Pokiaľ nie je telo v najlepšej forme, sú problémy aj so psychikou.

Ale je tu, lebo rada preteká. Na majstrovstvách sveta skončila piata, nie päťdesiata, ani dvadsiata. Nebola favoritka, ale veľmi sa snažila. Má problém s energiou, ktorá by ju priviedla k medaile," zhodnotil účinkovanie slovenskej lyžiarky jej tréner Mauro Pini.

Viac o téme: Petra Vlhová Mauro Pini
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy