Telo zosnulého Atsua repatriovali z Turecka do Ghany: Táto strata je veľmi bolestivá

Tragicky zosnulý futbalista Christian Atsu Tragicky zosnulý futbalista Christian Atsu Zdroj: SITA/AP/Adam Davy

AKKRA - Telo ghanského futbalistu Christiana Atsua, ktorý zahynul pri zemetrasení v Turecku, repatriovali do Ghany.

Rakva s telesnými pozostatkami dorazila v nedeľu neskoro večer do hlavného mesta Akkra. Uviedol to ghanský viceprezident Mahamudu Bawumia, ktorý viedol vládnu delegáciu.

Atsuovo telo previezli lietadlom spoločnosti Turkish Airlines a sprevádzali ho členovia rodiny a ghanský veľvyslanec v Turecku. "Táto strata je veľmi bolestivá a pre Ghanu je to smutný deň. Všetci sme sa modlili. Žili sme v nádeji každý deň, ktorý uplynul. Boh však vie najlepšie," povedal Bawumia.

Deň po zemetrasení sa objavili informácie, že Atsua našli v troskách živého, avšak boli nepravdivé. Bawumia prisľúbil, že Atsu bude mať dôstojný pohreb. Ghanská futbalová asociácia nariadila, aby sa v sobotu začal každý profesionálny zápas v západoafrickej krajine minútou ticha na počesť tridsaťjedenročného futbalistu.

Zosnulého Atsua si už uctil jeho krajan Mohammed Kudus, ktorý v nedeľu po góle za Ajax Amsterdam do siete Sparty Rotterdam (4:0) ukázal pod dresom biele tričko s nápisom "R.I.P. Atsu".

Atsua našli mŕtveho v troskách luxusnej 12-poschodovej budovy v juhotureckom meste Antakya v sobotu, takmer dva týždne po tom, čo Turecko a Sýriu zasiahlo ničivé zemetrasenie. To si k pondelku vyžiadalo takmer 47.000 životov, uviedla agentúra DPA.

Viac o téme: Turecko Ghana Christian Atsu
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy